YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 kişi tutuklandı!
10 kişi tutuklandı!
07 Nisan 2012 13:53
Osmaniye Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kent merkezi ve Antalya'da yapılan eş zamanlı ''suç örgütü'' operasyonunda yakalanan 10 şüpheli tutuklandı.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kent merkezi ve Antalya'da yapılan eş zamanlı ''suç örgütü'' operasyonunda yakalanan 10 şüpheli tutuklandı.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, küçük yaşta suça sürüklenmiş çocuklara uyuşturucu madde kullandırarak ''asma kilit kırmak suretiyle iş yerlerinden hırsızlık, otomobil hırsızlığı, güveni kötüye kullanma ve yağma'' olaylarını gerçekleştiren suç örgütüne yönelik çalışma başlattı.

Kent merkezi ve Antalya'nın Finike ilçesi olmak üzere toplam 7 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda, örgüt lideri Selçuk K. (27), kardeşleri Serdar K. (24) ile Yusuf K. (22) ve Gökhan A. (16), İbrahim Deniz K. (17), Erhan A. (24), Kemal K. (20), Adem Ö. (20), Mehmet Ş. (34) ve Gökhan U. (22) gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev ve otomobillerinde yapılan aramada, 5 gram eroin, 5 gram esrar, ruhsatsız av tüfeği, mermi atar hale dönüştürülen kurusıkı tabanca ve çok sayıda hırsızlık amaçlı kullanılan kıyafet, eldiven ile eroin enjekte etmek için kullanılan malzeme ele geçirildi.

Örgütün 9 işyerinden hırsızlık, 3 vatandaşın güvenini kötüye kullanma, otomobil hırsızlığı ve yağma olaylarını gerçekleştirdiği tespit edildi.

Gözaltına alınan 10 şüpheli ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte liderlik yapmak, örgüte üye olmak, örgüt faaliyeti çerçevesinde, iş yerinden ve otomobil hırsızlığı ile güveni kötüye kullanma ve yağma'' suçlarından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler