YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 kişi daha gözaltına alındı
10 kişi daha gözaltına alındı
21 Aralık 2009 17:06
Muş'un Bulanık ilçesinde izinsiz gösteri sonrası gözaltılar devam ediyor.

Muş'un Bulanık ilçesinde 16 Aralıkta izinsiz gösteri yaparak, polise mukavemette bulundukları gerekçesiyle 10 kişi daha
gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Bulanık ilçesinde 15 Aralıkta, DTP'nin kapatılmasını bahane eden bir grubun gösterisinde yaşanan olayların ardından, 16 Aralıkta izinsiz gösteri yapan kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 10 kişi daha gözaltına alındı.

Muş Valisi Erdoğan Bektaş, yaptığı açıklamada, söz konusu kişilerin Bulanık İlçe Emniyet Müdürlüğünde sorgularının sürdüğünü belirterek, ''Bulanık'ta izinsiz eyleme katıldıkları belirlenen 10 kişi, güvenlik güçleri tarafından gece yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alınmıştır. Güvenlik güçlerimizin bu konudaki çalışmaları devam etmektedir. Operasyonlar sürecek'' diye konuştu.

Muş'un Bulanık ilçesinde 15 Aralıkta, DTP'nin kapatılmasını bahane eden bir grubun gösterisinde Kemal Aycan ile Nejmi Oral, bir esnafın ateş açması sonucu hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

Bu arada, olayın ardından izinsiz gösteri yapan gruptan polise mukavemette bulunduğu iddiasıyla 18 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 7'si tutuklanmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler