YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 ildeki suç örgütüne yönelik operasyon
10 ildeki suç örgütüne yönelik operasyon
17 Mart 2012 12:17
Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 10 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan 35 zanlıdan 16'sı tutuklandı...

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında suç örgütüne yönelik 10 ilde eş zamanlı yürütülen operasyonda gözaltına alınan 35 kişiden 16'sı tutuklandı.

Malatya, Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, Mardin ve Van'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 1'i kadın 35 zanlının savcılıktaki sorgusu tamamlandı.

''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak'', ''ihaleye fesat karıştırmak'', ''edimin ifasına fesat karıştırmak'', ''rüşvet'', ''fuhuş'', ''gizliliğin ihlali ve muhafaza görevini kötüye kullanma'' suçlamalarıyla haklarında işlem yapılan zanlılardan 16'sı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Tutuklananlar arasında TCDD Genel Müdürlüğü Malzeme Daire Başkan Yardımcısı M.Ş. ile TCDD 5. Bölge Malzeme Müdürü M.Y. ve bazı TCDD çalışanlarının olduğu öğrenildi.

Olay

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde, Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce bir suç örgütüne yönelik 4 gün önce 10 ilde eş zamanlı yürütülen operasyon kapsamında aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilmişti.

Kamu görevlilerine para ve hayat kadını temin ederek ihalelere fesat karıştırdıkları iddia edilen suç örgütünün, ihale sonrası teslim edilen ürünlerde de usulsüzlük yaptığını ileri sürülmüştü. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler