YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1.Ordu Komutanı Saygun'dan Cerrah'a ziyaret
Cerrah, ziyaretin Ergenekon'la ilgili olmadığını açıkladı
1.Ordu Komutanı Saygun'dan Cerrah'a ziyaret
13 Nisan 2009 / 16:35 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

3 ay önceki Ergenekon operasyonunun 10. dalgası başladığında İstanbul 23. Motorlu Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Bülent Dağsalı, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ziyaret etmişti.


Bugünkü operasyonların ardından bu kez 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun Cerrah'ı makamında ziyaret etti. Her iki görüşme sonrası askerler gazetecilerin sorularını cevapsız bırakırken Celalettin Cerrah "Ziyaretlerin Ergenekon'la ilgisinin olmadığını" açıkladı.


18 farklı ilde düzenlenen Ergenekon operasyonu devam ederken İstanbul Emniyeti'nin sürpriz bir ziyaretçisi vardı. 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun bugün, gözaltına alınan isimlerin getirileceği Vatan'daki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Binada yaklaşık 20 dakika kalan Saygun, herhangi bir açıklama yapmadan emniyetten ayrıldı.


Ergin Saygun'u uğurlayan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, ziyarete ilişkin basın mensuplarının sorularını cevaplarken "Daha önce planlanan özel bir ziyaretti. Bugünkü yapılan operasyonla hiçbir alakası yoktur." dedi.


3 ay önceki Ergenekon dalgasında da askerlerden İstanbul Emniyeti'ne sürpriz bir ziyaret yapılmıştı. Ergenekon'un 10. dalgası kapsamında Yazar Yalçın Küçük, eski Özel Harekât Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, eski Genelkurmay Adli Müşaviri Emekli Tümgeneral Erdal Şenel, eski MGK Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ve emekli orgeneral Kemal Yavuz'un tutuklanmasının ardından 23. Motorlu Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Bülent Dağsalı, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ı ziyaret etmişti. Kamuoyunda oluşan soru işaretlerine karşın Cerrah o zamanda görüşmenin Ergenekon soruşturmasıyla ilgisinin olmadığını söylemişti.


Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Cerrah konuğunu kapıya kadar uğurlamış, Dağsalı, basın mensuplarının sorularını tıpkı Saygun gibi cevapsız bırakmıştı. Celalettin Cerrah ise yaptığı açıklamada, Tümgeneral Dağsalı'nın bir seminer dolayısıyla Emniyete geldiğini belirterek, "20 Ocakta Mekanize Tugayı'nda doğal afetlerle ilgili bir seminer var. O seminere davet etmek için geldiler' demişti. Cerrah, görüşmede, doğal afet olduğu takdirde İstanbul'da, Emniyet Müdürlüğünün trafik ve asayiş konusunda nasıl tedbirler alacağının ele alındığını belirtmişti.


Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler