YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 Numara Kanal a’ya konuştu
1 Numara Kanal a’ya konuştu
1 Numara Kanal a’ya konuştu
02 Nisan 2008 / 19:26 Güncelleme: 02 Nisan 2008 / 00:00


HABER: MEHMET BAL


Kanal a haber Ergenekon'un yönetim kadrosuna ulaştı. Son günlerde gündemden düşmeyen Ergenekoncular ne istiyor, amaçları ne?


Ergenekon'un başındaki isme ulaşan Kanal a muhabiri Mehmet Bal’ın iş o ilginç röportajı:


“19 SENEDİR ERGENEKON’U BEN YÖNETİYORUM”


İsmini açıklamaktan çekinmeyen Ali Şimşek, Ergenekon'un asıl sorumlusunun kendisi olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “19 senedir Ergenekon’u ben yönetiyorum. Tüm planlar bana ait. Sorunları olan gelip bize anlatıyor”


Ergenekon’un diğer üyeleri ise “Biz Ali bey ne derse onu yaparız biz ona bağlıyız sorunlarımızı hep ona söyleriz ondan başka kimimiz var ki?”


ERGENEKON’DA 25 BİN KİŞİ VAR


Peki Ergenekon'un içinde kaç kişi bulunuyor ve kimler hangi alanlarda çalışıyor?


“Ergenekon’da 25 bin kişi var. Doktor var, esnaf var hemşire var, albay var.”


“TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İLİŞKİLERİ YOK”


Burası Ankara Yenimahalle ilçesine bağlı Ergenekon mahallesi, ama Ergenekon terör örgütü ile onların uzaktan yakından ilgisi yok


Ergenekon mahallesi'nin sorunlarını anlatan muhtar Ali Şimşek, adeta mahallelinin dert babası olmuş. Yıllar yılı yaptığı mesleği yüzünden mahallenin tek sorumlusu oluvermiş.


GERÇEK ERGENEKON, ERGENEKONCULARDAN RAHATSIZ


Şimşek, “Vatandaş bize gelip Ergenekon soruşturmasını soruyor. Nedir diye, ‘bizim böyle bir kuşkumuz yok. Biz muhtarıyız vatandaşın oyu ile seçilmiş 19 yıllık muhtarım’ diyorum.”


Son günlerde sıkıntılılar, mahallelerinin soruşturmanın ismi ile anılıyor olması onları tedirgin ediyor.


“Vatandaş geliyor ‘başka isim yok mu?’ diye bize soruyor ‘bizim mahallenin ismi neden kullanılmış’ diye?


Bana soruyorlar; “Ergenekon mahallesinin muhtarısın operasyonda sende mi varsın” diyorlar bizim ilgimiz yok vatandaşta tedirgin oluyorlar bize böyle espri yapıyorlar.


İleriye dönük planları var. Türkiye Cumhuriyeti’nin daha ileri gitmesini her şeyin bol olmasını istiyor. “Nedir bu Ergenekon? Neden bitmiyor bu soruşturma, neden sona ermiyor, Ergenekon neden büyümüş neden ilgilenilmemiş?”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler