YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 milyon Rus mecburen Türkiye'ye gelecek
Türk ve Rus evliliğinden dolayı 250 bin ailenin akrabaları Türkiye'de yaşıyor. Rusya Eğitim Kültür ve İşbirliği Derneği Başkanı Rizayeva, “En kötü ihtimalle 1 milyon Rus vatandaşı yine Türkiye’de olacak” dedi.
1 milyon Rus mecburen Türkiye'ye gelecek
26 Aralık 2015 / 07:19 Güncelleme: 26 Aralık 2015 / 11:20

Rusya Eğitim Kültür ve İşbirliği Derneği Başkanı Rimma Rizayeva, Türk ve Rus evliliğinden oluşan 250 bin aile bulunduğunu söyledi.

Habertürk'te yer alan habere göre; Bu ailelerin anneannesi, babaannesi, halası ve teyzesi bulunduğunu belirten Rizayeva, “En kötü ihtimalle 1 milyon Rus vatandaşı, yaz aylarında yine Türkiye'de olacak” dedi.

Kendisinin hem Türk hem de Rus vatandaşı olduğunu ifade eden Rizayeva, “Biz bu yaşanan gerginliklerin bir an önce bitirilmesini istiyoruz. Bu gerginliği fırsat bilen İsrail ve Yunanistan, Rus turistlerin kendi ülkelerine gelmesi için davet ve kampanyalar yapıyor.

Rusya ile Türkiye arasında dostluk olmalı, sohbet, muhabbet olmalı. Gerginliğin hiçbir ülkeye faydası yok. Türkiye'den ev alan Ruslar da var. Onlar henüz evlerini satmadı. Onlar da tatil için Türkiye'ye gelecektir” diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler