YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 Mayıs'ta 'İstiklal Marşı' krizi
Adana'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerinde ‘İstiklal Marşı’nın okunmamasına tepki gösteren CHP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı ile bir vatandaş arasında tartışma yaşandı.
1 Mayıs'ta 'İstiklal Marşı' krizi
01 Mayıs 2013 / 20:11 Güncelleme: 01 Mayıs 2013 / 20:20

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde toplanan, çeşitli sendika, meslek örgütü, parti ve STK üyeleri ile vatandaşlar, Uğur Mumcu Meydanı’na yürüyerek, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü, şarkılar ve türküler eşliğinde kutladı.
 
Alana giren grupların çeşitli dillerde ‘hoş geldin’ sözüyle karşılanmasının ardından, flamasıyla birlikte platformun önüne gelen CHP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer, 1 Mayıs Tertip Komitesi'ne programda neden İstiklal Marşı’nın okunmadığını sorarak, duruma tepki gösterdi. Birkaç CHP’linin daha destek verdiği Biçer’e bir vatandaş, "1 Mayıs milli bayram değil" diye tepki gösterince, ikilinin arasında tartışma yaşandı. Tartışma, araya kutlama etkinliklerine katılan vatandaşların girmesi ile son bulurken, 1 Mayıs Tertip Komitesi, etkinlik programında İstiklal Marşı olmadığı için okunmadığını söyledi.GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler