YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 Mayıs kutlamalarında en büyük zarar esnafa
Zarar verilen iş yerlerini tamir ettiren esnaf yaralarını sarıyor
1 Mayıs kutlamalarında en büyük zarar esnafa
02 Mayıs 2009 / 16:09 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Taksim esnafının 1 Mayıs isyanı
Taksim'deki 1 Mayıs kutlamasına katılmak için polisle çatışan marjinal sol grupların zarar verdiği iş yerlerini ve araçlarını tamir ettiren esnaf yaralarını sarıyor...
Dün 1 Mayıs kutlamalarına gölge düşüren bazı grupların zarar verdiği kamu binaları, iş yerleri ve araçlar bugün tamir ediliyor. Bir taraftan esnaflar iş yerlerini ve araçlarını, diğer yandan da teknik ekipler özellikle zarar gören bankamatikleri tamir ettiriyor. Eylemcilerin zarar vermekle kalmadığı bankamatikleri sökmeleri de dikkat çekiyor.


Savaş alanına çevrilen caddelerde bulunan ve eylemcilerin tahrip ettiği iş yeri sahipleri, olaylara sert tepki gösterdi. Otomobilinin camı kırılan Ali Göker isimli esnaf, olaylar karşısında vicdanın çok rahatsız olduğunu söyledi. Yaşananları gördükten sonra bu olayları yapanların insan olamayacağı kanaatine vardığını söyleyen Göker, "Çoğunun yüzleri maskeliydi. Bunları yaparken çok zevk alır bir halleri vardı. Her tarafa zarar verdiler. Böyle bir nesil yetiştiği için çok yazık. Yapacak da bir şey yok. Her sen 1 Mayıs'ta bunları yaşıyoruz." şeklinde konuştu. Olayların önüne geçebilmek için ne yapılması gerektiği yönündeki soruya Göker, "Devletin önlem alamadığı bir şeye halk ne yapabilir? Halkın yetkisi yok ki; adam camımı kırarken kalksam sopa ile vursam bu sefer beni alıyorlar. Bunlar yine gidiyor. Halkın yapabileceği bir şey yok." cevabını verdi.


Cihangir esnafı da olaylara karışanları sert bir dille eleştirdi. Polisin önlemlerinin yerinde olduğunu söyleyen esnaflar, "Bunlar 1 Mayıs bayramını gölgelemeye çalışıyorlar." görüşünde birleşti.


(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler