YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 Mayıs için uçağı kaçırmak istedi!
KKTC'nin başkenti Lefkoşa'dan Ankara seferini yapan Anadolu Jet uçağı, bir yolcunun İstanbul'da yapılan 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için 'Üzerimde bomba var' diyerek uçağı kaçırmak istediği öğrenildi.
1 Mayıs için uçağı kaçırmak istedi!
01 Mayıs 2014 / 21:41 Güncelleme: 01 Mayıs 2014 / 21:50

Ancak yolcu kendini tuvalete kapatmasının ardından uçağın sorunsuz bir şekilde Ankara'ya inişiyle polisler tarafından gözaltına alındı.

KKTC'nin başkenti Lefkoşa'dan bugün sabah 06.45'te Ankara seferini yapan Anadolu Jet uçağı, bir yolcunun İstanbul da yapılan 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için 'Üzerimde bomba var' tehdidiyle uçağı kaçırılmak istediği öğrenildi. Havada bir süre paniğe yol açan 50 yaşlarındaki hava korsanı, daha sonra kendini tuvalete kapattı. Uçak Ankara'ya indikten sonra içeri giren polis korsanı etkisiz hale getirdi.

Hava da bomba paniği uçak Ankara üzerindeyken yaşandığı öğrenildi. Montunun içinde bomba olduğu tehdidinde bulunan 50 yaşındaki hava korsanının, uçağın arkasındaki tuvalete kendini kapattığı ve cep telefonunun navigasyon sistemi ile uçağı takip ettiğini belirterek İstanbul'a gitmemesi halinde bombayı patlatacağı tehdidinde bulunduğu ve uçaktaki diğer yolcuların arasında büyük paniğe yol açtığı belirtildi. Uçak Ankara üzerinde 1 saate yakın tur attıktan sonra sorunsuz bir şekilde Ankara'ya indiği ve ardından uçağa gelen polisler korsanı etkisiz hale getirerek gözaltına aldığı öğrenildi.

İstanbul'da 1 Mayıs'a katılmak için kaçırmak istemiş

Uçakta bulunan yolculardan edinilen bilgiye göre, hava korsanının İstanbul'da gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarına katılmak istediği için uçağı kaçırmaya çalıştığı öğrenildi. Pilot ile görüştükten sonra kendini uçağın arkasında bulunan tuvalete kapattığını belirten yolcular, uçağın İstanbul'a inmemesi durumunda ise üzerinde bulunan bombayı patlatacağını söylemesi üzerine uçakta panik yaşandığını söylediler. Yolcular, uçak Ankara'ya sorunsuz bir şekilde indikten sonra, korsan tuvalette kapalı olduğu için uçağa gelen polislerin hava korsanını gözaltına aldığını söylediler.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler