YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 ayda kaç PKK'lı ülke dışına çıktı?
Çözüm süreci kapsamında 8 Mayıs’tan itibaren sınır dışına çekilen PKK’lıların sayısı 600’e ulaştı. Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Hakkari ve Mardin kırsalını terk eden teröristlerin yüzde 40’ını kadınlar oluşturuyor.
1 ayda kaç PKK'lı ülke dışına çıktı?
13 Haziran 2013 / 08:21 Güncelleme: 13 Haziran 2013 / 12:21

Türkiye sınırları içerisinde bulunan 2 bin 100 PKK'lıdan 600'ü çözüm süreci kapsamında sınırdışına çekilerek Kuzey Irak'a geçti.

Terörün sona ermesi için başlatılan çözüm süreci, bölgede bahar havası yaratırken; PKK'lılar sınırdışına çekilmeye devam ediyor. 8 Mayıs'tan itibaren sınırdışına çekilmeye başlayan PKK'lılardan ilk grup 14 Mayıs'ta Kuzey Irak'a ulaştı. Heronlara görüntü vermemek için geçişleri gece yaptığı belirtilen PKK'lılar gündüzleri de şemsiye kullanıyor.

Yüzde 40'ı kadın

Son bir ay içerisinde Siirt, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari ve Mardin kırsalında bulunan 600 PKK'lı, Türkiye'yi terk ederek, Kuzey Irak'taki kamplara gitti. Sınırdışına çekilen teröristlerin yüzde 40'nı kadınlar oluşturuyor. Törenle karşılanan örgüt mensuplarına siyasi eğitim veriliyor.

İHA'lar yakından izliyor

Sürecin sabote edilmemesi için güvenlik güçleri geçiş güzergahlarında bulunmuyor. İnsansız Hava Araçları (İHA) sınır boyunda sürekli görüntü alarak ilgili istihbarat kaynaklarına bilgi aktarıyor.

 

Habertürk

09:21
 // avunun
Pkk oraya buraya çekilmiyor, pkk meydani boş buldu türkiyede ilden ile, iran irak suriye arasinda gidip geliyor. Hem de ellerini sallaya sallaya insanlarin askerlerin gözlerinin içine baka baka gidip geliyor. Piknik yapan insanlari silahlariyla beraber ziyaret ediyor bu insanlari havaya ateş ederek selamliyor. Pkk şu anda altin yilini yaşiyor. Gezi eylemleri insanlarin beynini uyuşturmuştur. Bu eylemlerden ddolayi pkk unutulmuş ve istediği gibi at koşturmaktadir....
13 Haziran 2013 09:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler