YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
05 Şubat 2009 / 13:26 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Zonguldak’ta sözünü dinlemediği için 29 yaşındaki kızına tokat atan babaya 3 bin TL adli para cezası verildi. Kararı temyiz etmek isteyen baba Yaşar D, “Müslüman Türk milletinin bir ailesi olarak gerektiği zaman bu benim kutsal hakkımdır” dedi.


Zonguldak’ta yaşayan emekli Yaşar D, sözünü dinlemediği gerekçesiyle bekar kızı Elif D. ile tartıştı ve kızına tokat attı. “Basit tıbbi tedaviyle giderilebilecek şekilde yaralandığına” dair rapor alan Elif D’nin şikayeti doğrultusunda Cumhuriyet Savcılığı, baba hakkında kamu davası açtı. Zonguldak 3. Sulh Ceza Mahkemesi, baba Yaşar D’yi 150 gün adli para cezasına çarptırdı. Sanığın ekonomik durumu dikkate alınarak ceza 3 bin TL para cezası olarak belirlendi.


Yaşar D, para cezası ödeme emrinin kendisine gönderilmesi ve temyiz talebinin belirtilen sürede itirazda bulunmadığı gerçeksiyle reddedilmesi üzerine Zonguldak 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliğine Yargıtay’a verilmek üzere dilekçe gönderdi.


Dilekçesinde kızının kendisine küfür ve hakaretlerde bulunduğunu savunan baba Yaşar D, şu ifadeleri kullandı:


“Bana cezanın ardından 90 gün içinde temyiz hakkım olduğu bildirilmişti. Gerekçeli karar 1 ay sonra verildi ve ben de anında temyiz dilekçemi verdim. Ancak, 7 gün içinde itiraz etmediğim gerekçesiyle temyiz talebim reddedildi. Kararı temyiz etmek benim anayasal hakkımdır, bunu kullanmak istiyorum. Ben baba olarak 29 yaşına gelmiş kızıma bir tokat attım diye bu cezayı hak etmedim. Müslüman Türk milletinin bir ailesi olarak gerektiği zaman bu benim kutsal hakkımdır. Kaldı ki ben emekli bir insanım. Bu cezayı ödeyecek maddi ve manevi gücüm yok. Maddi cezamın 1412 Sayılı CMUK’un 315/2 maddesi uyarınca temziyen incelenerek bozulup kaldırılmasını arz ve talep ederim.”


Baba Yaşar D, parayı ödemediği takdirde 5 ay hapis cezasına çarptırılacak. NTV
  
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler