YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
07 Nisan 2008 / 07:54 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Dink cinayetini araştırmak için kurulan Meclis İnsan Hakları Alt Komisyonu, geçen hafta komisyona gelmeyen Albay Ali Öz'ü İçişleri Bakanlığı'na yazı yazarak ifade vermeye çağırdı.


Çalışmalarını yeniden sürdürme kararı alan Dink Komisyonu, geçen hafta komisyona gelmeyen Bursa Jandarma Bölge Komutanlığı'nda görevli eski Trabzon Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ile Jandarma Yüzbaşı Metin Yıldız, Jandarma görevlileri Hüseyin Yılmaz, Ömer Ünalır ve Cevat Eser'i İçişleri Bakanlığı'na bir kez daha yazı yazarak çağırdı.


Dink Komisyonu, çalışmalarını, Jandarma Uzman Çavuş Veysel Şahin ve Başçavuş Okan Şimşek'in yargılanmaları sırasında verdikleri ifadelerin ardından ihmalle suçlanan ve Bilecik İl Jandarma Komutanlığı görevinden alınarak Bursa'de görevlendirilen Albay Ali Öz ile diğer görevlilerini dinleme kararı almıştı.


GEÇEN HAFTA GELMEDİ


Komisyon Başkanı Mehmet Ocaktan, İçişleri Bakanlığı'na yazı yazarak sözkonusu isimleri bilgi vermek üzere komisyona davet etti. Ancak Öz ile diğer görevliler toplantıya gelmedi. Ocaktan, bakanlığa yeniden yazı göndererek ilgili isimleri bir kez daha davet etti. Komisyon, 5 askerin dinlenmesi için Perşembe toplanacak. Komisyonun, ifadelere başvurduktan sonra da çalışmalarını sonlandırması ve rapor yazımına başlaması bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler