YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zorunlu trafik sigortasında yüzde 20 indirim
Zorunlu trafik sigortasında yüzde 20 indirim
14 Nisan 2016 11:25
Zorunlu trafik sigortasında yapılacak düzenleme ile 16.5 milyon taşıt sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortasında fahiş fiyatı bitirecek adımlar atılmış oluyor. Trafik sigortasının düzenleme sonrasında ilk etapta yüzde 20 oranında ucuzlaması bekleni

Meclis Genel Kurulu’nda zorunlu trafik sigortasıyla ilgili yeni düzenlemeleri de içeren ‘torba kanun’ tasarısının 16 maddelik birinci bölümü kabul edildi.

Kabul edilen maddelere göre, zorunlu trafik sigortası uyuşmazlıklarının daha hızlı çözülmesi için düzenleme yapılıyor.

Bu çerçevede, zarar gören, zorunlu mali sorumluluk sigortası için dava yoluna gitmeden önce ilgili sigorta kuruluşuna yazılı başvuruda bulunacak. Sigorta kuruluşunun başvuru tarihinden itibaren en geç 15 gün içinde başvuruyu yazılı olarak cevaplamaması veya verilen cevabın talebi karşılamadığına ilişkin uyuşmazlık olması halinde zarar gören, dava açabilecek veya tahkime başvurabilecek.

Zorunlu trafik sigortasında yapılacak düzenleme ile 16.5 milyon taşıt sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortasında fahiş fiyatı bitirecek adımlar atılmış oluyor. Trafik sigortasının düzenleme sonrasında ilk etapta yüzde 20 oranında ucuzlaması bekleniyor.

1
 // 1
Ya şimdi bana yüzde 300 zam gelmişti 20 çıkınca kaç kalıyo? ?? yüzde 20 de benden olsun nasıl olsa odeyemiyoz. .....
14 Nisan 2016 13:05
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler