YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeybekçi: Asgari ücret artarsa işveren zor girer
Zeybekçi: Asgari ücret artarsa işveren zor girer
10 Mayıs 2015 16:24
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, asgari ücretle ilgili vaatlerin hayata geçmesi halinde şirketlerin zora gireceğini savunarak, "Bunların söylediklerinin muhatabı, Türkiye’deki işveren sendikalarıdır" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Anemon Otelde düzenlediği proje tanıtım toplantısında, Anneler Günü'nü kutlayarak, annelerin ayakların altına cennet konulduğunu, annelerin baş tacı olduğunu belirtti. 

"Analar hiç ağlamasın" diyen Zeybekci, İslam coğrafyasında, Türkiye'de ve dünyanın hiçbir yerinde sebebi ne olursa olsun hiçbir ananın üzülmemesi ve ağlamaması dileğinde bulunduğunu söyledi.

Seçim meydanlarındaki vaatleri eleştiren Zeybekci, "Bunlar hayatları buyunca iki tane koyunun bile akşama kadar karnını doyuramazlar. Bunlar, o iki koyunu da eve sapa sağlam getiremeyenlerdir" diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunların söylediklerini muhatabı Türkiye'deki işçi, işveren sendikalarıdır, TOBB, sanayi ve işadamları dernekleri, ihracatçılar, üreticilerdir. Biz edebimizden susuyoruz. Siz bunların haddini bildirin. Bunlara karşı susmayın. 7 Haziran'da, bu ülkede asla bir hükümet değişikliği olmayacak. 7 Haziran’da Türkiye bir tarihi fırsatı da yakalayacak. Türkiye bu güne kadar bu siyasetteki bütün ağırlıklarından kurtulacak şekilde Meclis'in çoğunluğuna sahip olacak. Şu andaki görüntü o. Yine milletin takdiridir, millet öyle buyurursa o. Ama siyaseti itibarlı kılmak lazım. Siyasetinin ağzından çıkan sözü adama sorarlar. Bugün asgari ücret bin 500 lira diyen adama sorarlar; senin belediyelerinde taşeron işçiler aylık bin lira alıyor bunlara hala görmüyor musun?"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatı ile Ekonomi Bakanlığı tarafından çıkarılan ve yürütülen "Teşvik Kanunu"nda önemli çalışma başlattıklarını açıklayan Zeybekci, kanunda en çok şikayet edilen "iller arasında ve il içindeki ilçelerde farklılıklar" konusuyla ilgili de kapsamlı bir çalışmayı sürdürdüklerini söyledi. 

 

AA

HERSEY DEN ONCE İNSAN OLUN
 // HAMZA ÖZER
öncelikle şunu soyliyeyim ben ak partiliyim ama buraya kadarmış. bugün asgari ücret 1500 lira olursa işveren zora girer diyen bakanım bu asgari ücrete mahkum ettiğiniz insanlar şu anki asgari ücretle bolluk içinde refah içinde yasamiyorlar herhalde boşuna dememisler tok açın halinden anlamaz diye asgari ücret 1500 lira bize çoksa şuan senin aldığı maaş ta sana çok.eğer adamsan aldığın maaşın yarısını geriye verirsin.isverni düşündüğünüz kadar birazda işçiyi dusunseniz ama tabi işçinin size vere ...
10 Mayıs 2015 19:27
 // uğur yiğit
devlet alacağı olunca işçinin ensesinde peşini bırakmıyor da maaşa gelince neden işçiyi tanımıyor. ben söyleyim onlara köle lazım. ışveren veremiyorsa devlet eliyle sen yardım yap. Ey kanal a duyur bunu, biz duyuramıyoruz ama. Memlekette asgari ücretliden çok öğrenci var, her birisine aylık 300-400 lira verebiliyor da, mevzu emekçi olunca neden sus pus ediliyor. Kimse kimseyi kandırmasın....
10 Mayıs 2015 17:02
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler