YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Zamma un fiyatları neden oldu"
"Zamma un fiyatları neden oldu"
"Zamma un fiyatları neden oldu"
05 Mart 2008 / 16:38 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Fırıncılar Federasyonu'nun bir süne önce açıkladığı ekmek zammı geldi. Yaklaşık yüzde 25'lik zam bütün şehirlerde tek tek uygulamaya konuluyor.


 


Federasyon genel merkezinde bazı oda başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenleyen Türkiye Fırıncılar Federesyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, zamma un fiyatlarındaki artışın neden olduğunu söyledi. Balcı, bugün ekmeğin kilogram fiyatının 2,5 YTL olması gerektiğini öne sürerek, bunun da önceki rakamlara göre yüzde 25 fiyat artışını zorunlu kıldığını savundu.


 

Son yapılan yüzde 25'lik zammın ardından 150 gram küçük ekmeğin fiyatı, 30 YKR'a yükseldi. Maliyetin artmaması halinde 2008 yılını yüzde 25'lik artış dışında zam yapmamayı hedeflediklerini söyleyen Halil İbrahim Balcı, un fiyatları 45 YTL'nin üzerine çıktığı takdirde konuyu hükümet nezdinde görüşeceklerini söyledi. ''Bu artış ne zaman olacak?'' sorusuna ise Balcı, ''illerde bu uygulama başladı. Her il kendi maliyet tablosunu yapıp, esnaf odaları birliğine, ilgili kuruma müracaat ederek, fiyatlarını alıyor ve uygulamaya koyuyor'' yanıtını verdi.
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler