YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüzde 22.5'lik zammın rövanşı yüzde 17'lik indirim oldu
Yüzde 22.5'lik zammın rövanşı yüzde 17'lik indirim oldu
Yüzde 22.5'lik zammın rövanşı yüzde 17'lik indirim oldu
31 Ocak 2009 / 15:55 Güncelleme: 31 Ocak 2009 / 00:00

Tüm gözler doğalgazda gidilecek indirimdeydi. Başbakan Erdoğan doğagazda ne kadar indirime gidileceğini açıkladı. İşte indirim oranları...


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Şubat 2009 itibarıyla doğal gaz fiyatını evlerde yüzde 17, sanayide yüzde 18 oranında indirdiklerini bildirdi.


BOTAŞ, 1 Aralık'ta doğal gaza zam yapmıştı. Zam, konutlarda kullanılan doğal gaz fiyatına yüzde 22,50, sanayide kullanılan doğal gaza da yüzde 22 olarak yansımıştı.


Topkapı Kültür Parkı ve şehir parkının açılışını yapan Başbaban Recep Tayyip Erdoğan, doğalgazda indirim müjdesini verdi. Erdoğan, yarından geçerli olmak üzere evlerde yüzde 17, sanayide yüzde 18 indirim yaptıklarını söyledi.


Erdoğan şöyle konuştu; "Biliyorsunuz küresel şartlar sebebiyle enerji fiyatlarında büyük artışlar oldu. Petrolün dünyada varili 150 dolara kadar çıktı. Bunun doğalgazımıza da etkileri oldu. Başta sizlere söylediğim bir şey vardı. Dıştan gelen zamlar noktasında bunu üstlenmek, farklı konularda farklı olumsuzlukları meydana getirebilir. Onun için biz, içeride herhangi bir zam yapmayacağımıza, dışarıdan gelen tepkileri, zamları sübvanse edemeyeceğimizi söylemiştik. Şimdi fiyatlardaki inişler nedeniyle arkadaşlarımız bir çalışma yaptı. Yarından itibaren doğalgaz fiyatını evlerde yüzde 17, sanayide yüzde 18 indiriyoruz. Bu da milletimize hayırlı olsun! O zaman felaket tellallığı yapanlar acaba şimdi ne diyecek."


Doğal gaza gece yarısı tam yüzde 22.5 zam geldi

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler