YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine kaçak koyun yakalandı
Türkiye'de kırmızı et fiyatlarındaki fahiş artış canlı hayvan kaçakçılığının artmasına neden oldu
Yine kaçak koyun yakalandı
25 Ekim 2010 / 17:03 Güncelleme: 25 Ekim 2010 / 17:03

Suriye'den Türkiye'ye 45 adet koyun geçiren A.K., O.U. ve M.H.Y.  sınır devriyeleri tarafından yakalandı.  
 

Yakalanan 45 adet koyun Kilis İl Tarım Müdürlüğü'ne jandarma tarafından teslim edilirken, ifadesi alınan 3 kişi sevk edildikleri adli merciler tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.  
 

İl Tarım Müdürü Ali Eker, Suriye'den Türkiye'ye kaçak yollarla getirilen 45 adet koyunun İl Tarım Müdürlüğü'ne teslim edildiğini belirterek," son bir ay içerisinde Suriye'den Türkiye'ye getirilirken yakalanan toplam 217 adet koyun yed-i emin olarak bize teslim edildi. 3 haftalık karantina süresince muhafaza edeceğiz. Eğer bulaşıcı bir hastalık olmaz ise mahkemenin vereceği karara göre, ya iade edilecek yada Milli Emlak Müdürlüğü'ne devrilecek. Biz mahkemenin vereceği karara kadar bu koyunlara bakacağız. " dedi.  
 

Basın mensuplarının Suriye'de canlı koyun fiyatlarının düşük olması nedeniyle canlı hayvan kaçakçılığı yapıldığı yönündeki soru üzerine İl Tarım Müdürü Ali Eker, " ülkemizde kırmızı et fiyatları bir miktar pahalı, bu nedenle Suriye'den Türkiye'ye getirilmiş olabilir. Türkiye'ye illegal yollarla koyunları getirenler, haksız kazanç elde etmiş olurlar. İlgili kuruluşlar hayvan kaçakçılığı ile çalışmalar yaparak yakalıyorlar." dedi. İHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler