YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldız o iddiaya sert cevap verdi
Yıldız o iddiaya sert cevap verdi
26 Ekim 2014 20:40
Bakan Taner Yıldız, IŞİD'in Türkiye'ye petrol sattığı iddialarını yalanladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Irak ve Suriye'de işgal ettiği bölgelerde vahşet uygulayan IŞİD'in Türkiye'ye petrol sattığı iddialarını yalanladı.

Yıldız, "Ne böyle bir niyetimiz var, ne böyle bir gayretimiz, ne de ihtiyacımız var. Çamur atarak bir yere varamazsınız" diye tepki gösterdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İskenderun Karayılan Sosyal Tesisleri'ndeki AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap etti.

Bakan Yıldız, ABD'nin terör ve finansal istihbarattan sorumlu Hazine Müsteşarı David Cohen'in "IŞİD, bazıları Türkiye'den olmak üzere, çeşitli aracılara önemli bir fiyat indirimiyle petrol satıyor" sözlerine tepki gösterdi. Ortaya atılan iddianın asılsız olduğunu belirten Bakan Yıldız, şunları söyledi:

"Türkiye'nin istikrarını bozarsanız, bu yarım adada kalmaz, çok geniş bir bölgeye gider. Buna hiçbir zaman için müsaade etmeyeceğiz. Biz komşularımızın güçlü olmasını istiyoruz. Neymiş; Türkiye milyonlarca varillik petrolün yanında az da IŞİD'den petrol alıyormuş.

Ne böyle bir niyetimiz , ne böyle bir gayretimiz, ne de böyle bir ihtiyacımız var. Çamur atarak bir yere varamazsınız. Suriye ile ilgili IŞİD ile ilgili tedbirler alınsaydı, şu an bu noktaya gelmezdik. Kobani'yi bahane ederek Türkiye'nin istikrarını hedef alan bir noktayı yakalamak istediler.

İnşallah biz buna müsaade etmeyeceğiz. IŞİD'in zulmünü büyütenler kendi yaptıkları zulmü küçük göstermeye çalıştılar. Bizim için her iki zulüm de PKK'nın yaptığı da birbirinden daha iyi değildir.

Birbirinden daha kötü zulümlerdir. O yüzden vicdanlarımızı ve kalplerimizi yeniden kontrolden geçirelim. Bu havayı oluşturmaya çalışanlar var. Bunlara hiçbir zaman için prim vermeyelim

Kendi kavgalarını ve petrol doğalgaz gelirleriyle alakalı savaş çıkartanların Türkiye'nin arkasına sığınarak bir iş yapmaları mümkün değildir. Türkiye bütün enerji projelerini barışçıl amaçlarla kullanacak" diye konuştu.

21:49
 // Rasim DUMAN
Yahu Taner bey, ne olur her gordugun mikrofona konusma; her gordugun kameranin karsisina gecme! Hukumet icindeki en zayif bakanlardan biri sensin, "kifayetsiz" oldugunun sen de farkindasin. Vaziyeti kurtarmak icin zirt-pirt beyanat vermeyi bir "care" olarak "ongoruyorsun" ama bu sefer de devirmedigin cam kalmiyor. Su "alaka" ve "ongorme" kelimelerini de oyle "joker" gibi kullanma, asabim bozuluyor, bilesin! Muhterem Cumhurbaskanimiz R.Tayyip ERDOGAN' 3 hatasindan biri sensin....
26 Ekim 2014 21:49
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler