YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YGS'de gürültü olmayacak
YGS'de gürültü olmayacak
23 Mart 2013 15:45
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yarın yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın sorunsuz geçmesi için tüm önlemleri aldı. Öğrencileri sınav süresince ücretsiz taşıyacak olan Büyükşehir, sınav boyunca gürültü olmaması için de çalışmaları durduracak.

Bu hafta sonu yapılacak olan YGS'ye girecek olan öğrenciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak.

Sınava katılacaklar ve YGS görevlileri, sınav giriş ya da görevli belgelerini göstermek suretiyle belediye otobüslerinden 07.00-16.00 saatleri arasında ücretsiz faydalanabilecek. Büyükşehir Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ise, "Sınav var, klakson çalmayınız" şeklindeki tabelaları okullara yakın bölgelere yerleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada yarın yapılacak olan YGS kapsamında öğrencilere ve sınavda görevli öğretmenlere herhangi bir ücret vermeden ulaşım imkanı sağlanacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar dilenirken bu sınavın hayatın sonu olmadığı vurgulandı.

Büyükşehir olarak öğrencilere ulaşımda kolaylık sağlandığı belirtilen açıklamada, ayrıca araç sürücülerinin sınav süresince klakson çalmalarının ya da herhangi bir gürültü yapmanın yasaklandığı kaydedildi. Açıklamada Büyükşehir’e bağlı İSU, Fen İşleri, Park Bahçeler gibi birimlerin sınav boyunca çalışma yapmayacağı da belirtildi. Aynı şekilde diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumların da sınav boyunca çalışma yapmayacakları ifade edildi.

 

İHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler