YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yerli yolcu uçağına ilk sipariş geldi
Yerli yolcu uçağına ilk sipariş geldi
12 Temmuz 2016 15:18
Motor ve diğer sistemleri Türkiye'de modernize edilecek ve imalat çalışmaları Türkiye'de yapılacak olan yerli yolcu uçağı TRJ328 için ilk sipariş geldi.

32 koltuk kapasiteli TRJ328 tipi uçaktan 10 adet almak üzere Londra yakınlarında yapılan Farnborough Havacılık Fuarı'nda TRJet şirketi ile iyi niyet mektubu imzalandı.

Eren ve Fatih Özmen'in sahip olduğu ABD merkezli Sierra Nevada şirketi, Alman Dornier şirketinin üretimi 328 serisi jet ve turboprop bölgesel uçakların haklarını satın almış, daha sonra Ankara merkezli TRJet adlı şirket kurulmuştu.

TRJet, ilk etapta 32 koltuklu 328 serisi uçakları modernize ederek TRJ328 adıyla üretecek; daha sonra da koltuk kapasitesi 60-70 koltuğa çıkarılarak TRJ628 adında yeni bir uçak ailesi oluşturulacak.

HEM ASKERİ, HEM SİVİL

Şehirlerarası çapraz ve kısa mesafeli uçuşların yapılacağı uçaklar yarı hazırlanmış pistlere inip kalkabiliyor. 

Uçağın sivil modelinin yanı sıra ambulans uçak, deniz-karakol uçağı, VIP, askeri nakliye uçağı olarak kullanılabilmesi hedefleniyor.

Motor ve diğer sistemleri modernize edilecek TRJ328 uçaklarında mühendislik ve imalat çalışmaları Türkiye'de yapılacak.

Valla Bravo
 // uykucu
Henuz prototipinin bile imalatina baslanmamis ucaktan 10 adet siparis veren cesur! ve mutesebbis! kardeslerimi tebrik ederim.
...
12 Temmuz 2016 Salı 17:15
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler