YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yerli otomobile talip çıktı
ADSİAD Başkanı Sönmez: Yerli otomobil üssü Adana'da hayata geçirilmelidir.
Yerli otomobile talip çıktı
20 Aralık 2011 / 23:00 Güncelleme: 20 Aralık 2011 / 23:04

Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, ''Yerli otomobil üssü'' fikrinin Adana'da hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

ADSİAD'ın 20. yılı etkinliklerinin ilki Adana HiltonSA'da düzenlenen ''Güçleniyoruz'' ana temalı gece ile yapıldı.

ADSİAD Başkanı Sönmez, burada yaptığı konuşmada, Adana'nın yükselen trendi ile göz dolduran bir kent olma unvanını hak ettiğini söyledi.

Kentin yatırıma elverişli bir yapıya sahip olduğu anlatan Sönmez, ''Bu nedenle yerli otomobil üssü Adana'da hayata geçirilmelidir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yürekli işadamlarına yaptığı çağrıya biz yanıt vermek istiyoruz. Sayın Başbakanım bu işi üstlenecek yürekli işadamları için Adana'ya bakmanız yeterlidir'' dedi.

Sönmez ayrıca, 20. yıl etkinlikleri kapsamında Valilik, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve Çukurova Üniversitesi ile ortak çalışmalar yapacaklarını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu ise kentin sorunlarını bildiklerini, bunu çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Vali Hüseyin Avni Çoş da kentte birlikte çalışılması halinde sorunların çözülebileceğini belirterek, ''Adana'ya çivi çakmak isteyen herkesin yanında, çivi sökmek isteyenlerin karşısındayım'' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da istihdama katkı sağlayanları ''kahraman'' olarak tanımladıklarını söyledi. AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler