YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni torbadan kimlere müjde çıkacak?
20 milyon kişinin yüzünü güldüren torba yasanın devamı gelecek. Peki yeni torba yasada neler olacak? İşte cevabı...
Yeni torbadan kimlere müjde çıkacak?
13 Eylül 2014 / 09:36 Güncelleme: 13 Eylül 2014 / 09:44

Yaklaşık 20 milyon kişiyi ilgilendiren torba yasa yürürlüğe girerken, bir müjde daha geldi.

Yeni bir torba yasa için düğmeye basıldı. Önümüzdeki ay Meclis'e gelmesi beklenen yeni torbada taşeron işçiler, kamu çalışanları ve emeklilik ile ilgili düzenlemeler olacak. Yürürlüğe giren torba yasaya yetişmeyen talepler, yeni tasarıda yer alacak.

Disiplin affı, zam, memurluk...

Takvim, yeni torba yasa tasarısına ilişkin çalışmalarda hangi konuların gündeme geleceği bilgisine ulaştı.

Yeni torbada kamu çalışanlarıyla ilgili pek çok düzenleme gündemde. Edinilen bilgiye göre; çalışmalarda kamu çalışanlarıyla ilgili masaya yatırılacak konulardan bazıları şöyle; "Disiplin cezalarının affı, adaylıkta uyarma ve kınama cezası alanların memuriyetten çıkarılmasının engellenmesi, akademik personele zam, üniversite mezunu işçilere memurluk, emekli ikramiyesinin hesaplanmasında 30 yıllık hizmet süresi sırınının kademeli olarak 35 yıla çıkarılması, 2005 yılından sonra göreve başlayan personel 1 derece verilmesi..."

Asıl işçiye kadro

Muvazaa tespiti neticesinde yargının 'asıl işçidir' diye karar verdiği taşeron işçilerin kadroya alınması konusunun da torba tasarıya girmesi bekleniyor. Yeni torbada emeklilik için yıl ve yaş şartlarını tamamlamış ama prim günü eksik olanlara ilişkin düzenlemenin de yer alacağı beklentisi var.

Prim günü eksiği nedeniyle emekli olamayan yaklaşık 100 bin kişi bulunuyor. Bu kişiler geçmişe dönük borçlanma imkanı verilmesini, böylece emeklilik yolunun açılmasını istiyor.

Güvenlik Soruşturması Silah Gibi Kullanılıp Atamalar Iptal Ediliyor
 // SAYIN CUMHURBAŞKANI VE KIMSESIZLERIN SAHIBI AK P
Sayın Cumhurbaşkanım ve Mazlumların Sahibi AK Parti Ben Açıktan Ataması Yapıldığı Halde Atamamdan Üç Yıl Önce Karıştığım Iki Basit Olaydan Dolayı Mahkemede Hükmün Açıklanması Ertelenmiş ve Temyize Gitmiş iki Ayrı Basit Cezadan Dolayı Güvenlik Soruşturması Olumsuz Sonuçlandı Diye Müşteki Olduğum Adalete Başvurduğum Konular Dahi Bahane Edilerek Ataması iki Defa Iptal Edilmiş Bir Ceza Infaz Kurumu Öğretmeniyim İç Hukuk Yollarının Hepsini Tükettim Beni AİHM ye kul olmaktan kurtarın buna son verin...
13 Eylül 2014 Cumartesi 14:59
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler