YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'e yapılan operasyon sonrası petrol fiyatları yükseldi
Yemen'e yapılan operasyon sonrası petrol fiyatları yükseldi
26 Mart 2015 10:50
Brent türü petrolün varil fiyatı, Suudi Arabistan'ın Yemen'de hava operasyonu başlatmasının tedirginliğiyle son iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Suudi Arabistan, Yemen'de ilerleyişini sürdüren Husi militanlarına karşı hava operasyonuna başladığını duyurdu. Dün güne 55 dolar seviyelerinden başlayan Brent türü ham petrolün varil fiyatı, operasyonun başlamasının ardından yüzde 5'in üzerinde yükselerek 59,72 dolara çıktı. Brent petrolün varil fiyatı şu dakikalarda 59 doların hemen altında dengelenme çabasında.

Analistler, Brent petrolün varil fiyatının 58 doların üzerinde kalması durumunda 61,50 dolar seviyesinin gündeme gelebileceğini belirterek, olası düşüşlerde ise 57 dolar seviyesinin destek olarak öne çıkabileceğini ifade ediyor.

Batı Teksas türü ham petrolün (WTI) varil fiyatı da, 19 Şubat'tan bu yana en yüksek seviye olan 52,48 doları gördü. Dün günü 49,21 dolardan tamamlayan WTI'nın varil fiyatı, güne hızlı bir yükselişle başladı ve yüzde 6'nın üzerinde artışla 52,48 doları gördü. WTI şu dakikalarda kar satışları ile kazançlarının bir kısmını geri vererek 51,62 dolar seviyesinde dengelendi.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler