YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yararlanmamak ayıp olur'
SPK Başkanı Akgiray: Körfez'de gidecek yer arayan 1,5 trilyon var, yararlanmamak ayıp olur.
'Yararlanmamak ayıp olur'
22 Mart 2010 / 18:03 Güncelleme: 22 Mart 2010 / 18:15

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vedat Akgiray, Körfez ülkelerinde gidecek yer ve yatırım arayan 1,5 trilyonluk meblağdan mutlak suretle yararlanılması gerektiğini söyledi. Akgiray, "Para orada duruyor. Azımsanacak bir rakam da değil. Bundan yararlanmamak ayıp olur." dedi.

Ekonomi Gazeteciler Derneği'nin (EGD) konuğu olan Vedat Akgiray, Körfez bölgesindeki sermaye birikimine dikkat çekerek, faizsiz yatırım enstrümanları geliştirmenin önemine değindi. Bu ülkelerinin 'sukuk' formatında para yatırmak istediğine işaret eden Akgiray, "Körfezden Türkiye'ye ne kadar bir kar öngörüyorsunuz?" sorusuna, "Çok milyar dolar." cevabını verdi.

Vedat Akgiray, "Futbol takımlarıyla ilgili değişikliğe gidilecek mi?" sorusuna da şu karşılığı verdi: "Herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek. Şu an itibarıyla halka açılan 4 takımımız var. Bu kulüpler maalesef yanlış bir açılım yapmışlar. Kulüplerin profesyonel yönetildiği konusunda şüphelerimiz var. Yanlışlara karşı gerekenler yapılmalı."

SPK Başkanı Akgiray, kulüplerin denetlenmesinden önce denetleyecek yapının kurulması gerektiğini, ÖVT'yle ilgili de kendilerine gelen bir tebligat bulunmadığını sözlerine ekledi. CİHAN

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler