YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçıntaş bırakıyor
Yalçıntaş bırakıyor
27 Aralık 2012 12:20
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş bir daha İTO Yönetim Kurulu başkanlığına day olmayacağını açıkladı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, 2013 yılı bütçesinin 191,9 milyon lira olarak bağlandığını belirterek, ''Bu vesileyle sizlerle paylaşmak isterim ki bir daha İTO Yönetim Kurulu başkanlığına aday olmayacağım. Vakti saati geldi diye düşünüyorum'' dedi.  

İTO Meclisi, Oda'nın 2013 iş programı ve bütçesini İTO Meclis Salonu'nda müzakere etti. 

Toplantıda konuşan Yalçıntaş, Aralık ayının son haftasında, bütçeyi konuşup hep birlikte karara bağlayacaklarını belirterek, ''Odamız, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı bir yeni yıl için, ilk adımları bugün atacağız''dedi.

Yeni yılın herkes için hayırlara vesile olmasını dileyen Murat Yalçıntaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ünlü İslam bilgini İbni Sina, 'Zaman acıları unutturur, öfkeleri yatıştırır, kinleri boğar' diyor. Bu sözün de işaret ettiği gibi üzüntü ve acı dolu her olayı, yeni yılda geride bırakıp beyaz bir sayfa açmanızı diliyorum. Yeri gelmişken bir çalışma arkadaşınız, bir dostunuz ve Başkanınız olarak size teşekkür etmek istiyorum. Biliyorsunuz, geçen hafta, Yüce Divan'da görülen davamız sonuçlandı. Suçsuzluğumuz, Yüce Mahkeme tarafından da teyit edildi. Ne var ki, tam 2 yıl bu gündemle meşgul edildik. İşte bu 2 yıl boyunca bana en büyük desteği veren sizlere, her zaman doğrunun ve adaletin yanında yer alan Meclisimize şükranlarımı sunuyorum.''

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler