YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü iş adamı hayatını kaybetti
Ünlü iş adamı hayatını kaybetti
18 Eylül 2016 17:07
Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Refik Baydur tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (GEBKİM) Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Refik Baydur'un tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.

GEBKİM Bölge Müdürü Deniz Delioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun süredir mücadele ettiği akciğer kanserine yenik düşen 87 yaşındaki Baydur'un, gece saatlerinde tedavi gördüğü Acıbadem Fulya Hastanesinde yaşamını yitirdiğini söyledi.

Delioğlu, Baydur'un cenazesinin 20 Eylül Salı günü Teşvikiye Camii'nde öğlen vakti kılınacak cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığında defnedileceğini kaydetti.

Öte yandan, 1977 yılından beri Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası'nın (KİPLAS) başkanlığını da yapan Baydur'un vefatına ilişkin sendikanın internet sitesinde yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İşveren sendikacılığının duayenlerinden, Türk çalışma hayatında işçi kesimi ile işveren kesimi arasındaki kalıcı barışın mimarı, inanmış bir vatansever ve Atatürkçü, demokrasimizin ve parlamenter sistemin yılmaz savunucusu, çalışanlarının yolunu aydınlatmış, yol gösterici ve öğretici lider, sanayici, kıymetli eş, baba ve müşfik bir dede... 

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası'nda (KİPLAS) 1963'ten bu yana yönetim kurulu üyeliği, 1977'den bu yana yönetim kurulu başkanlığını yürütmüş, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) 15 yıl yönetim kurulu başkanlığını ifa etmiş, TİSK Onursal Başkanı, yeri doldurulamayacak büyük insan, Sayın Başkanımız Refik Baydur, seni unutmayacağız."


AA

mahşerin 4 atlısından mıydı unuttum yahu..
 // hursit dilaver
yaşlandıkça uzak tarih unutulmuyör da yakın tarih un utuluyör. 28 şubat döneminde MAHŞERİN 4 ATLISI vardı.paşalarımızın gözdesi, erbakanı devirme enstitusu gibi çalışırlardı.bu önlardan mı unuttum. biri vardıbir de başbakan ölacağım diye görev falan aldı da buldumcuk ölmuştu..hatta imam hatipler için birilerine söz vermişti ki,ö l a c a k. gibi böyle uzata uzata meram hasıl etmişti. nerde acep ö zat..garibim, başbakan ölamamış ve erbakanın yerine geçememişti. keh..keh..keh..hasret kaldı yani....
18 Eylül 2016 Pazar 18:54
Bırakın da, "güzellemeyi" Millet yapsın !
 // Rasim DUMAN
28 Şubat sürecinde "Mahşerin beş atlısı" tesmiye olunan, 5'li çete'nin biri de bu idi. Müslümanlara karşı darbecileri tâhrik ve teşvik eden, dili engerek yılanının zehirinden daha zehirli, daha acıtıcı, hayırsız, zâlim bir adamdı. "Tapındıklarının" kendisini Ecel'in elinden alacağını zânnetti ve şimdi de onların yanına, lâyık olduğu yere gitti. Tarık AJAN'a da, bu çete üyesine de hakkımızı helâl etmiyoruz ! TRT'ciler, siz de "güzelleme" yapmayı bırakın, azıcık "millî" olun !!!...
18 Eylül 2016 Pazar 18:42
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler