YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Uçan inekler' vergi rekortmeni yaptı
'Uçan inekler' vergi rekortmeni yaptı
15 Mayıs 2012 15:09
Reklamlarında ''başrol oyuncuları'' olarak inekleri seçen süt firması, satışlarını artırırken, 3 milyon 628 bin 505 liralık tahakkuk eden vergiyle, otomotiv ve tekstilin merkezi Bursa'da vergi rekortmeni oldu.

Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı, Mayıs ayının başında 2011 yılı gelir vergisi rekortmenlerini açıkladı. Buna göre, iş adamı Muharrem Yılmaz'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı süt firması, 3 milyon 628 bin 505 liralık tahakkuk eden vergiyle vergi rekortmenliğinde birinci sırada yer aldı.

Bu tabloyu ''Sütün bereketinin sonucu'' olarak nitelendirilen Yılmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye'de süt ve ürünlerinin sevilmesinde önemli katkılarının bulunduğunu söyledi.

Son dönemlerde firma olarak televizyonlarda yayınlanan reklamlarda sütün esas kahramanları inekleri ''başrol oyuncuları'' olarak belirlediklerini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

''Futbol oynadılar, dans ettiler, uçtular. Süt aşkıyla uçtular. 35. yılımız iletişiminin teması süt aşkıydı. İnekler, uçup sütün iyiliğini dağıttılar. Bu iletişim, yıl sonuçlarımıza önemli katkılarda bulundu. İstikrarla yaptığımız iletişim sayesinde, yüzde 20,4'e varan payla pazar lideri olduk. 2010'da pazar payımız 17,5, 2009'da ise yüzde 15,4 olmuştu. 2012 yılına başlarken de yavrularıyla beraber iletişim yapmaya başladık. Bu yılki iletişimde, 'iyiliğe, doğal lezzete götürelim' sloganı kullanılıyor. Küçük buzağımızı izleyerek onun ardından çiftliğe, sütün iyiliğinin merkezine, doğal lezzete ulaştırıyoruz.''

Yılmaz, daha önce olduğu gibi bu yıl da toplum tarafından benimsenen bu filmin, iş sonuçlarına ve Türkiye'de sağlıklı beslenmeye destek olacağını düşündüğünü belirterek, ''Türkiye'nin geleceğine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Özellikle küçük yaşta süt tüketimini artırmayı, hedefliyoruz. Reklamlarımızla bunu bir ölçüde başardık diyebiliriz'' ifadesini kullandı.

Süt üretiminin bir bölümünü çiftliklerindeki kendi hayvanlarından sağladıklarını vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

''Hayvan sayısını giderek artırıyoruz. Mevsimine, hayvanına ve yaşa bağlı olarak sığır başına günlük süt üretimi 35 litreye kadar çıkabiliyor. İlk yılında 25 litre süt vermesi normaldir. Sonraki yıllarda 35 litreye kadar çıkabilir. Hayvan refahını sıkıntıya sokacak şekilde fazla süt almak gibi bir çabamız yok. Hayvanların verimine ilişkin çalışmalarımız var çok çeşitli. Mimarisinden başlayan, işletme sistemleri, teknolojiye kadar devam eden, hayvanların refahı ve onların mutluluğunu temin etmek bakımından çalışmalarımız var. Bunlar süt verimi açısından önemli.'' AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler