YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçağın düşürülmesi ekonomiyi etkiler mi?
Uçağın düşürülmesi ekonomiyi etkiler mi?
24 Mart 2014 00:07
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Suriye uçağının sınır ihlali yapması üzerine Türk Hava Kuvvetlerinin harekete geçtiğini belirtti.

Zeybekci, bir dizi ziyaret için Isparta’ya geldi. Bakan Zeybekci, Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde partisinin danışma meclisi toplantısında partililere seslendi. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelen Zeybekci, gazetecilerin Suriye uçağının düşürülmesiyle ilgili sorusuna yanıt verdi.

Türkiye’nin daha önce sınır ihlali olması halinde gereken cevabı vereceğini duyurduğunu anlatan Zeybekci, Suriye uçağının da sınır ihlali yapması üzerine Türk Hava Kuvvetlerinin harekete geçtiğini belirtti.

Zeybekci, bu konuda şöyle konuştu: “Türkiye sınırlarına belirli mesafe yaklaşan olduğunda harekete geçeceğini, sınır ihlali olduğunda uyarı olmadan ateş edeceğini, vuracağını çok önceden söyledi. Suriye uçağı uyarıları dikkate almadan Türk sınırlarını taciz etti. Hatta iki defa sınır ihlalinde bulundu. Sınırı geçtiği andan itibaren Türk Hava Kuvvetleri tarafından düşürüldü."

“Savaş ihtimalini asla görmüyorum”

Dünyadaki bağımsız devletlerin yapması gereken şey olduğunu anlatan

Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü: "Durup dururken Türkiye asla harekete geçmemiştir. Türkiye nefsi müdafaa pozisyonundadır. Savaş ihtimalini asla görmüyorum. Türkiye’yi savaşın için çekmek veya Türkiye’ye saldırı gelmesini ihtimal dahilinde görmüyoruz. Daha öncede sınır ihlali yapan bir helikopter düşürülmüştü. Türkiye’ye top mermileri düştüğünde misli ile karşı tarafın hedeflerini top mermileriyle topçu atışlarıyla vurdu. Böyle bir şey olmaz. Türk ekonomisi bundan asla ve asla etkilenmez.”

Bakan Zeybekci’ye, ITSO’da gül sepeti hediye edildi. Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler