YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜSİAD'tan kritik uyarı...
2000'li yılların parlak görünümüne uzun yıllar dönülemeyebilir...
TÜSİAD'tan kritik uyarı...
05 Ekim 2011 / 11:09 Güncelleme: 05 Ekim 2011 / 11:08

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Erkut Yücaoğlu, TÜSİAD YİK Toplantısında, ''Türkiye'nin muhtemel bir küresel ekonomide daralmaya karşı hazırlıklı olması lazım. 2000'li yılların parlak görünümüne uzun yıllar dönemeyeceğiz'' dedi.

YENİ ANAYASA HAZIRLANMALI

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, ''TÜSİAD olarak inanıyoruz ki Cumhuriyetimizin daha güçlü, daha müreffeh, daha adil bir yapıya kavuşması yolunda en önemli ilk hedef yeni anayasanın hazırlanmasıdır'' diye konuştu...

Boyner sözlerine şöyle devam etti;

''Bizim anlayışımıza göre de yeni anayasa hukukun üstünlüğüne, özgürlüklerin korunmasına, vatandaşların özel hayatının masuniyetine, bağımsız yargı ilkesine, güçler ayrılığına ve fren-denge denge sistemlerinin sağlıklı işlemesine itina gösterecek toplumsal katkı ile hazırlanmış bir metin olmalıdır. Yeni anayasal düzenimizde tutuklulukların infaza dönüşmesine izin vermeyecek bir adalet anlayışı ve yargı sistemine sahip olmayı istiyoruz. Özgürlükleri ön plana çıkaran anayasa felsefesinin hakim olduğu bir Türkiye'de, Avrupa Konseyi'nin bizi rahatsız eden son raporundaki basın ve ifade özgürlüğü eksikliği tablosuyla da karşılaşmayız'' (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler