YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜSİAD'tan ilk açıklama
TÜSİAD'tan ilk açıklama
05 Kasım 2012 16:57
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, Türkiye'nin kredi notunun 'yatırım yapılabilir' seviyeye çıkarılmasını değerlendirdi.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, Türkiye'nin kredi notunun yatırım yapılabilir seviyeye artırılmasının Türkiye açısından yeni bir olumlu ayrışma sürecine vesile olacağını belirtti.

Boyner, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ekonomisindeki olumlu gelişmeler ve tüm dünyada büyük sorunların yaşandığı bir dönemde ortaya konulan basiretli ve gerçekçi makro ekonomik yönetim anlayışının, piyasalar ve yatırımcılar nezdinde dinamik ve piyasa genelinde objektivitesi iyi bilinen göstergelerle bugüne kadar etkili bir şekilde teyit edildiğini vurguladı.

Boyner, şunları kaydetti:

''Piyasa değerlendirmesi anlamında oldukça sağlam bu görünümümüze ilave olarak, Fitch tarafından bugün açıklanan kredi derecelendirme not artışı, elbette Türkiye açısından yeni bir olumlu ayrışma süreci için vesile olacaktır.

Türkiye'nin yatırım yapılabilir seviyeye ulaştığı gerçeğinin nihayet kredi derecelendirme kuruluşları tarafından da fark edilmesi, ülkemiz ekonomisine ilişkin dış kaynaklı yatırım kararlarında temel eşik noktalarının aşılmasını ve büyük ölçekli doğrudan yatırımların cesaretlendirilmesini sağlayacak olumlu bir gelişmedir.'' aa

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler