YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜSİAD'ın yeni başkanı
TÜSİAD'ın yeni başkanı
19 Aralık 2009 00:12
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Mustafa Koç, TÜSİAD Başkanlar Konseyinin, bugünkü toplantısında Ümit Boyner için alınan tavsiye kararını açıkladı.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Mustafa Koç, TÜSİAD Başkanlar Konseyinin, bugünkü toplantısında halen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ümit Boyner'e yeni dönemde başkanlık görevini üstlenmesini tavsiye etme kararı aldığını bildirdi.

Mustafa Koç, bugünkü Başkanlar Konseyi toplantısının ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Konseyin bugün yaptığı toplantıda, 21 Ocak 2010 tarihinde gerçekleştirilecek Seçimli Genel Kurula giderken, hem yakın geçmişte TÜSİAD üyelerine iletilen yönetim kurulu seçimine ilişkin eğilim yoklaması çalışmasını, hem de TÜSİAD organlarınca bu dönemde de yürütülmüş bulunan diğer istişari faaliyetlerin sonuçlarını değerlendirdiği kaydedildi.

Bu tür istişari mekanizmaların, öteden beri TÜSİAD yönetim organlarının seçimi sürecinde en verimli yönetim kadrolarının oluşmasına rehberlik ettiği ve yol gösterici olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''TÜSİAD Başkanlar Konseyi, bugünkü toplantıda gerçekleştirdiği değerlendirmelerin sonucunda, halen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Ümit Boyner'e yeni dönemde Başkanlık görevini üstlenmesini tavsiye etme kararı almıştır.

Hiç şüphe yoktur ki TÜSİAD yönetim organları seçiminde nihai karar merci olan Genel Kurul, Türk iş dünyasını, hem ulusal hem de uluslararası arenada layıkıyla temsil edecek bir yönetim kadrosunu yine oluşturacak, bayrak başarıyla ve gururla taşınmaya devam edilecektir.''

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler