YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜSİAD: Ekonomi büyüdü
TÜSİAD: Ekonomi büyüdü
05 Temmuz 2014 01:00
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Memduh Boydak, katıldığı iftar yemeği programında Türkiye ekonomisi hakkında bilgi verdi. Ekonominin büyüdüğünü belirtirken, yüksek enflasyonun nedenini de yüksek fazie bağladı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Memduh Boydak, Türkiye ekonomisinin ilk altı ayda yüzde 4 büyüdüğünü, bunun içinde mobilya sektörünün yüzde 4,5 büyüme sağladığını söyledi.

Boydak, Çelik Grup'un Anadolu Park'ta bayilere yönelik düzenlediği iftarda, mobilya sektörü olarak yılın ilk altı ayını bitirdiklerini ve bekledikleri satışları gerçekleştiremediklerini söyledi.

Sektörde ekonomik ve siyasi bazı dalgalanmalar yaşadıklarını ifade eden Boydak, sahip olduğu mobilya şirketlerinin yılın ilk 6 ayında yüzde 7'lik büyüme hedeflediğini ancak yüzde 4'te kaldıklarını belirtti.

Boydak, "Düğün ve gurbetçi sezonu"nun açıldığını ve mobilya sektöründe hareketlilik beklediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Türkiye ekonomisi ilk altı ayda yüzde 4 büyüdü. Bunun içinde mobilya sektörü ise yaklaşık yüzde 4,5 büyüme sağladı. Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var ama bizim işlerimize odaklanmamız gerekiyor. Oyumuzu kullanacağız ama şirketimizin satışlarını artırmalıyız. Allah korusun işlerimiz aşağıya doğru gitmeye başlarsa ne cumhurbaşkanı, ne de bir başka birisi bizi kurtarır."

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler