YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜSİAD CHP ve MHP ile görüştü
TÜSİAD heyeti ilk olarak CHP Genel Başkanı Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra ise MHP lideri Bahçeli ile görüştü.
TÜSİAD CHP ve MHP ile görüştü
16 Haziran 2015 / 15:45 Güncelleme: 16 Haziran 2015 / 18:03

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde TÜSİAD heyetini kabul etti. Görüşmenin ardından heyet adına kısa bir açıklama yapan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes şunları söyledi;

ACİL VE HIZLA HÜKÜMET KURULMALI

"Hızla bir hükümetin kurulması için görüşme yaptık. Bugün içerisinde diğer partilerin başkanları ile de görüşeceğiz. Biz sivil toplum örgütü olarak bir hükümet formasyonu için burada değiliz. Biz iş dünyasının beklentilerini liderlere iletiyoruz."

Türkiye'de hızla hükümetin kurularak, reform ajandasına ve ekonomideki konulara hızla dönülmesi konusunda, Kılıçdaroğlu ile fikir alışverişi yaptıklarını belirten Symes, şu açıklamada bulundu.

"Bu fikir alışverişini MHP ile yarın da Başbakanımız ve AKP Genel Başkanı Davutoğlu ile tamamlayacağız. HDP'nin bölgede ziyaretleri var, kendileriyle de önümüzdeki günlerde bir toplantı gerçekleştireceğiz, randevumuz o konuda bekliyor. Burada bir şeyin altını çok önemle çizmek isterim. Biz bir sivil toplum örgütü olarak, bir hükümet formasyonu için kesinlikle burada değiliz. Tam aksine iş dünyasının hükümetten beklentilerini olabildiğince, en güçlü sesle liderlerimizle paylaşarak, hızla bu gündeme odaklanmalarını ifade etmek üzere geldik."

TÜSİAD heyetinin diğer partiler ile görüşme yaptıktan sonra genel manada bir açıklama yapacağı da belirtildi.

CHP'DEN SONRA MHP'YE ZİYARET

TÜSİAD Yönetim Kurulu heyeti turlarındaki ikinci ziyareti MHP'ye gerçekleştirdi. Heyet, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi MHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, Bahçeli ile tokalaştı. Heyet daha sonra basına kapalı olarak görüşme gerçekleştirdi.

MHP ZİYARETİ SONRASI AÇIKLAMA

TÜSİAD Başkanı Censen Başaran Symes, MHP ziyareti sonrası yaptığı açıklamada iş dünyasının acil taleplerini ilettiklerini söyledi. Symes, "Son derece güçlü temsil gücünün hükümete dönüştürülmesi konusundaki iş dünyasının acil taleplerini ilettik. Burada belirtmek isterim biz TÜSİAD olarak kesinlikle bir hükümet yapısı üzerinde görüş bildirmiyoruz. Ziyaretimizin kesin amacı böyle bir şey değildir. İş dünyasının acil derecede üzerinde durduğu reformları bildiriyoruz. Türkiye'nin yatırım ortamının daha da zenginleşeceği bir ülke için beklentilerimizi belirttik. Tartıştık. Kendileri partilerinin görüşlerini belirtti. Son derece verimli bir toplantı oldu" diye konuştu.

 

Hayranlıkları bitmiyor...!!!
 // Muhafız
Zamanında Devlet Bahçeli, DSP'nin maşalığını yapıp Apo'nun idamını kaldırdı,şimdi de CHP'nin maşalığını yapıp CHP ile el ele verip Apo'yu herhalde hapisten çıkarmak için yasa çıkarıp hapisten çıkardıktan sonra da, Apo'yu HDP'nin genel başkanı yaparherherhalde...!!!Bundan sonra Devlet Bahçeli CHIP'nin maşalığını yapmaya devam eder, bunlar sol partilerin maşalığını yapmaya alışkındır,örnek mi;tabiki DSP,şimdide CHP...!!!...
17 Haziran 2015 Çarşamba 00:28
Mrs Cansen
 // uykucu
Neden gorusmelere 2. partiden basladiniz? Usul 1.den baslamak degil midir?...
16 Haziran 2015 Salı 17:39
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler