YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜRSAB yatırım yapacağı şehirleri açıkladı
TÜRSAB yatırım yapacağı şehirleri açıkladı
13 Ağustos 2014 17:46
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, çalışmalar yapcakları bölge ve şehirleri açıkladı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, bölgede Iğdır, Kars, Ağrı, Ardahan, Erzincan ve Erzurum'da iç turizmi geliştirme adına çalışmalar yapacaklarını, şehrin canlanması için ellerinden geleni ortaya koyacaklarını söyledi.

Ulusoy, TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, Kuzeydoğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Hakan Urvasızoğlu, TÜRSAB BYK Genel Sekreteri Emre Durmazpınar, BYK üyeleri İshak Karadaş ve Faruk Ayaydın ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaretinde yaptığı açıklamada, Erzurum'un tarihi ve turistik değerlerinin tanıtılması için gerekeni yapacaklarını belirtti.

Erzurum'un gerçek manada bir turizm şehri olduğunu vurgulayan Ulusoy, şöyle devam etti:

"Bu bölgede Iğdır, Kars, Ağrı, Ardahan, Erzincan ve Erzurum'da iç turizmi geliştirme adına çalışmalar yapacağız. Şehrin canlanması için elimizden geleni ortaya koyacağız. Tanıtım çalışmalarına başlayacağız. Kuzeydoğu Anadolu ve Erzurum adlı bir kitap çıkartacağız. Erzurum gerçek manada bir turizm şehridir. Erzurum'da özel sektör ve İstanbul tecrübesi olan değerli bir başkana sahibiz. İnsan sevgisi, dürüstlüğü ve mertliğiyle köklü bir tarihe sahip şehrimizin turizmine TÜRSAB olarak katkıda bulunacağız. Burada eski bir Erzurum evini satın alıp teşkilatımızın bir diğer şubesini buraya kuracağız. Tanıtım faaliyetlerine hız vereceğiz."

Ulusoy ayrıca, ata sporu ciritin yaygınlaşması için çalışma yapacaklarını sözlerine ekledi.

Sekmen de TÜRSAB'ın ülkenin en önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer aldığını ve Türk ekonomisine katkı sağlayan ve Türkiye'de turizmin gelişmesine öncü olan kurumlardan biri olduğunu vurguladı.

Kurum olarak tarihi eserlerin korunması, aplikasyonu ve bakımıyla ilgili önemli adımlar attıklarını ifade eden Sekmen, "Özel bir birim kurduk. Turistler geçmişte olanları incelemek için kentlere gelir. Bu yüzden her zaman tarihin geçmiş kalıntılarını korumayı esas alıyoruz" dedi.

Sekmen, Ulusoy ve beraberindekilere Oltu taşı tespih hediye etti.

 

AA

Etiketler: , , ,
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler