YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye’ye 43 dev sosyal tesis
Türkiye’ye 43 dev sosyal tesis
22 Haziran 2014 14:05
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde Türkiye genelinde villa tipi 43 dev sosyal tesis inşa edilecek.

Kurulacak sosyal tesisler ortalama 10 çocuğun yaşayabileceği, mutfak, salon ve sosyal alanların da bulunduğu evlerden oluşacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü proje ile Türkiye genelinde 43 sosyal tesis inşa edilecek. Kayseri’de Sevgi Evi; İzmir, Adana, Denizli, Elazığ, İstanbul, Trabzon’da 6 adet Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi; Ankara Sincan, Kocaeli, Konya’da 3 adet Korumalı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi inşa edilecek.

Adıyaman, Afyon, Muğla Fethiye’de 6 adet Engelsiz Yaşam Merkezi yapılacak. Adana, Ankara Polatlı, Antalya, Balıkesir, İzmir Basın Sitesi, İzmir Bornova, Kırklareli Kofçaz, Nevşehir Avanos, Tekirdağ Malkara, Yozgat Sorgun, Zonguldak Devrek de 11 adet Huzurevi yatırımı gerçekleştirilecek.

Uşak, Denizli Babadağ’da yapılacak olan Huzurevi ve Diyarbakır’da inşa edilecek olan Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezlerinin projeleri tamamlandı. Yapım ihalesi için çalışmalara başlandı. Diğer yatırımlar ise en kısa sürede sonlandırılacak. Sevgi evi, KBRM, BSRM ve Engelsiz Yaşam Merkezleri, ortalama 10 çocuğun yaşayabileceği, mutfak, salon ve sosyal alanların da bulunduğu villa tipi evlerden oluşacak. Kurulacak sosyal tesisler tüm araziye hakim bir idari bina ve hobi alanları, spor alanları ile düzenlenmiş bir bahçeyle yuva sıcaklığının hissedilebileceği mekanlar olacak.

 

İHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler