YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin başına ilk defa geliyor!
Maliye Bakanı Şimşek, "İlk defa uzun bir süredir bu kadar heyecan görüyorum. Türkiye'ye ciddi bir fon akışı başlamış durumda" dedi.
Türkiye'nin başına ilk defa geliyor!
05 Aralık 2014 / 15:18 Güncelleme: 05 Aralık 2014 / 15:21

Londra'da yabancı yatırımcılarla görüşmeleri sonrasında AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Bakan Şimşek, iki gündür her saat başı uluslararası yatırımcılarla bir araya geldiğini anlattı.

Mehmet Şimşek, ilk kez, uzun bir süredir bu kadar heyecan gördüğünü ve Türkiye'ye dönük algının olumluya dönmüş durumda olduğunu belirterek, "Türkiye'ye ciddi bir fon akışı başlamış durumda. Türkiye'ye çok yoğun bir talep var" dedi.

"Reform programı çok ciddi bir kaynak akışını sağlayacak" Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bir kısmı açıklanan reform paketinin geri kalan kısmının da bu ay içinde açıklanacağını belirten Şimşek, "Çok heyecan verici. Çünkü Türkiye'nin şimdi bir hikayesi var. Bu reformlar bir temenni listesi değil" dedi.

Şimşek, mevcut reform paketinin seçime yönelik bir paket olmadığının altını çizerek, "Bu paket uygulamaya konulacak. Bir kısmı, yasa gerektirmeyen bazı düzenlemeler, muhtemelen önümüzdeki nisan mayıs ayına kadar uygulanacak. Seçim sonrasında da bu uygulama çok güçlü bir şekilde devam edecek. Bu Türkiye'nin yeniden yüksek büyüme patikasına girmesini, dünya ile arayı hızlı kapatmasını ve Türkiye'ye çok ciddi bir kaynak akışını sağlayacak bir reform programı. Oldukça heyecan verici" diye konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler