YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'den Yunanistan'a dev satış!
Finansbank'ın sahibi Yunan NBG, Soyak Holding iştiraki Koru Gayrimenkul’ün Büyükdere Caddesi üzerinde inşa ettiği Kristal Kule’yi KDV dahil 303 milyon euroya satın aldı.
Türkiye'den Yunanistan'a dev satış!
18 Mart 2014 / 12:30 Güncelleme: 18 Mart 2014 / 15:56

Satış işlemi Türkiye ticari gayrimenkul piyasasında bugüne kadar gerçekleşmiş en büyük ofis binası alım-satım işlemi olarak biliniyor.

Kristal kule 303 milyon euroya Finansbank’ın oldu Finansbank, Soyak Holding iştiraki Koru Gayrimenkul’ün Büyükdere Caddesi üzerinde inşa ettiği Kristal Kule’yi KDV dahil 303 milyon euroya satın aldı. Soyak Holding iştiraki Koru Gayrimenkul Yatırım’ın 4.Levent’de inşa ettiği Kristal Kule ofis binasını, Finansbank Genel Müdürlük binası olarak kullanılmak üzere satın aldı.

Taraf'ın haberine göre; Yaklaşık 100 bin metrekare inşaat alanı ve 60 bin metrekare kullanım alanına sahip Kristal Kule, Büyükdere Caddesi üstünde, 2. Köprü bağlantı yolu çıkışında bulunuyor.

Kristal Kule’nin satışı, Finansbank ve Koru Gayrimenkul arasında 2013 yılında imzalanan satış vaadine istinaden, Şubat 2014’de inşaatın tamamlanmasının ardından gerçekleşti.

KDV dahil 303 milyon euro satış fiyatı ile gerçekleşen işlem, Türkiye ticari gayrimenkul piyasasında bugüne kadar gerçekleşmiş en büyük ofis binası alım-satım işlemi olarak biliniyor.

DTZ Pamir ve Soyuer, bu işlemde Finansbank’ın tek yetkili gayrimenkul danışmanı olarak rol aldı.

 

VATAN

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler