YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye ve Kuveyt arasından 3 anlaşma imzalandı
Türkiye ve Kuveyt arasından 3 anlaşma imzalandı
14 Kasım 2017 15:43
Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kuveyt Emiri Şeyh Sabah, iki ülke arasında gerçekleşen 3 anlaşmanın imza törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuveyt Emiri Şeyh Cabir El Mübarek El Hamad El Sabah, heyetlerini birbirine takdimlerinin ardından heyetler arası ve baş başa gerçekleştirecekleri görüşmeye geçti.

Görüşmelerinin ardından anlaşma imza törenine geçildi.

3 ALANDA ANLAŞMA İMZALANDI

Erdoğan ve Şeyh Sabah'ın huzurunda gerçekleştirilen imza töreninde, iki ülke arasında "Spor Alanında İşbirliği Anlaşması" Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Kuveyt Ticaret ve Sanayi Bakanı ve Gençlikten Sorumlu Devlet  Bakanı Vekili Halid Nasır Abdullah el-Roudan tarafından imzalandı.

"Doğrudan Yatırımın Teşvik Edilmesine Yönelik Mutabakat Zaptı"nı Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve Kuveyt  Doğrudan Yatırımı Teşvik İdaresi (KDIPA) Başkanı Meşal Cabir el Ahmed es-Sabah imzaladı.

"Bilim ve Teknoloji Alanında İşbirliği Protokolü" TÜBİTAK Başkanı  Prof. Dr. Arif Ergin ile Kuveyt Bilimsel Araştırma Enstitüsü (KISR) Genel Müdürü  Dr. Samira Omar tarafından imza altına alındı.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler