YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye inşaat sektöründe ciddi bir pazar
Türkiye inşaat sektöründe ciddi bir pazar
15 Ekim 2015 09:46
ÇTSO üyeleri, Türkiye'nin yapı ve inşaat sektöründe büyük mesafe kaydederek ciddi bir pazar haline geldiğini belirtti.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren ÇTSO üyeleri, Almanya Hannover'de düzenlenen fuara gitti. Heyet, tenknolojik gelişmeleri görme fırsatı yakaladı.

GELİŞMELER KONUŞULDU

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), yapı ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerini Almanya Hannover'e götürdü. KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi" kapsamında desteklenen ziyarette, Hannover Ticaret Odası Bölüm Başkanı Tilman Brunner, Bölgesel Direktör ve Uluslararası ilişkiler Orta ve Doğu Avrupa Sorumlusu Reinhard Wagner ile sektör temsilcileri katılımıyla toplantı yapıldı.

Toplantıda: Çanakkale'de yapı ve inşaat faaliyetleriyle ilgili yaşanan gelişme ve ihtiyaçlar dile getirildi, yeni teknolojiler, yapı kalitesini yükselten sistemler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

BÜYÜK MESAFE ALINDI

Tilman Brunner, Çanakkale'ye yakın bir tarihte turistik ziyaret için geldiğini. Türkiye'nin yapı ve inşaat sektöründe büyük mesafe kaydederek ciddi bir pazar haline geldiğini ifade etti. Üyeler, iş gezisinin ikinci ve üçüncü günü de Hannover Bauen-Wohnen Uluslararası Yapı ve inşaat Fuarını ziyaret etti.

Teknolojik gelişmeler, fuarda yer alan standarda yapılan uygulamalarla yerinde görüldü. Gezinin olumlu geçtiğini söyleyen üyeler, sektördeki gelişmeleri farklı bir pencereden görme imkanı bulduklarını, uluslararası organizasyonların daha sık düzenlenmesini talep etti.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler