YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye artık eski Türkiye değil"
"Türkiye artık eski Türkiye değil"
17 Mayıs 2013 14:43
Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Türkiye'nin eski dönemlere göre büyük gelişim ve değişim gösterdiğini kaydederek, "Türkiye artık eski Türkiye değil" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu "yatırım yapılabilir" seviyeye yükseltmesini  değerlendirdi.

Moody's'den gelen not artışının son derece önemli olduğuna işaret eden Yazıcı, bunun yerinde ancak biraz gecikmiş bir karar olduğunu vurguladı.

Not artışıyla Türkiye'ye uzun vadeli yatırım girişlerinin hızlanacağı değerlendirmesinde bulunan Yazıcı, ülkenin artık spekülasyonların yapıldığı bir ülke değil, yatırımların gerçekleştirildiği ve karşılığının alındığı ülke imajını kazandığını belirtti.

Bakan Yazıcı, ülkenin özellikle son 10 yılda büyük gelişim ve değişim süreci yaşadığına dikkati çekerek, Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığını, ekonomisi, siyasi istikrarı ve güven ortamıyla yatırımcılar için korkulması gereken değil, yatırım fırsatları değerlendirilmesi gereken bir ülke haline geldiğini ifade etti.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler