YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye, Alibaba.com’la dünyaya açılıyor
Türkiye, Alibaba.com’la dünyaya açılıyor
01 Aralık 2015 08:50
Türk şirketi E-Glober, dev ticaret platformu Çin’li Alibaba.com’la işbirliğine gitti. Söz konusu işbirliği, Türk KOBİ’lerine dünya devlerine mal satma imkânı sağlayacak

Türk firmalarının uluslarası devlerle işbirliğine bir yenisi daha eklendi. Alibaba Grubu şirketi dev uluslararası ticaret platformu Alibaba.com ile E-Glober, Türk KOBİ'lerinin uluslararası pazarlara açılarak büyümelerine destek olacak bir işbirliğine imza attı. Bu kapsamda, Türk şirketlerinin uluslararası ticaret fırsatlarını yakalamalarına destek verilecek. Söz konusu işbirliği ile E-Glober, Alibaba.com'un Gold Supplier üyeliğinin Türkiye'deki satışlarını ve yerel müşteri hizmetleri yönetimini gerçekleştirecek.

TÜRKİYE HER ŞEYE SAHİP

Artık daha çok KOBİ'nin uluslararası ticaret fırsatından yararlanması için güçlü bir üs hizmeti sunacağız. Zengin kaynaklara ve rezervlere sahip Türkiye, Avrupa'nın en yüksek internet erişim oranına sahip genç nüfusu, nitelikli işgücü ve yetenekli bireyleriyle uluslararası piyasalarda rekabet gücü bakımından her şeye sahip. Bizler, Türk KOBİ'lerinin ticari ilişkilerini geliştirmeleri için gereken tüm desteği sunmaya hazırız." Erpolat, Türkiye'nin aynı zamanda genç girişimciler ülkesi, yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerin adresi olduğunu söyledi.

BÜYÜMEYE KATKI SAĞLAR

Erpolat, E-Glober ile güçlü uluslararası ticaret ağları kuracaklarını söyledi.
İşbirliği sayesinde Türk firmalarının yerel ürün ve hizmetlerinin yurtdışı pazarlara ihracatının hızlandırılacağını belirten Erpolat, "Ortak misyonumuz olan Türkiye'nin ihracatını artırma hedeflerine kısa süre içerisinde ulaşılacağına inanıyorum. Türkiye ekonomisinin büyümesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Bu işbirliğinin ilk hedefi Türkiye'nin dış ticaret potansiyelini artırarak geliştirmek" dedi.

TALEPLER ALİBABA'YA İLETİLECEK

Cüneyt Erpolat, söz konusu işbirliği ile Alibaba.com'un Türkiye'ye olan uzun süreli bağlılığını da bir kez daha vurguladıklarını belirtti. Erpolat, şöyle devam etti: "Dünyanın çeşitli ülkelerindeki küçük ve orta ölçekli işletmeleri, Türk tedarikçilerden ürün temin etmek için taleplerini Alibaba. com'a iletecek. Bu firmalar için önemli bir avantaj."

 

SABAH

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler