YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk halıcılar ABD'ye çıkarma yapacak
Türk halıcılar ABD'ye çıkarma yapacak
16 Ekim 2014 15:36
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan ve firma temsilcilerinden oluşan heyet, bir dizi temasta bulunmak üzere ABD'ye gidecek.

GAHİB'den yapılan açıklamaya göre, yeni pazar arayışlarını dünyanın birçok ülkesinde sürdüren halıcılar için ABD en büyük pazarlardan birisini oluşturuyor. 

Birlik tarafından Ekonomi Bakanlığının Ur-Ge Destekleri kapsamında yürütülen "Dünya Dokuma Makine Halıcılığında Liderliğin Korunması" projesi çerçevesinde ABD'ye gidecek halıcılar, 17-23 Ekim tarihlerinde New York'ta temaslarda bulunacak.

Türk halıcıları, ayrıca Kuzey Carolina'da düzenlenecek "High Point Market Show 2014" fuarını da ziyaret ederek Amerikalı iş adamlarıyla bir araya gelecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan, halı sektöründeki liderliklerini korumak ve ihracattaki etkinliklerini artırmak için yürüten çalışmaların hız kesmeyeceğini belirtti.

İhracatta sağlanan başarıların devamlılığı için çalıştıklarını kaydeden Kaplan, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Halı ihracatımız her geçen gün belirlediğimiz hedefler doğrultusunda artmaya devam ediyor. İhracatçılar olarak bu rakamları daha da yükseklere çıkarmak istiyoruz. ABD'de heyetimizle birçok temaslarda bulunacak, incelemeler yapacağız. Hedefimiz sektörümüzde dünya liderliğini elde etmek ve yeniliklerin üreticilerimiz tarafından kullanılması, firmalarımızın dünya genelinde markalaşmasının sağlanmasına destek olmak."

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler