YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk firmalarında Çin çıkarması
Türk firmalarında Çin çıkarması
24 Nisan 2016 03:35
Türk firmaları, Chinaplas 2016'da küresel rakipleriyle rekabet etmeye hazırlanıyor.

Plastik Sanayicileri Derneğinden (PAGDER) yapılan açıklamaya göre Türk plastik sektörü, PAGDER iş birliğinde, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizasyonu ile 25-28 Nisan 2016 tarihleri arasında Çin'in Şanghay kentindeki Chinaplas 2016'ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

'KATILIM ÇOK ÖNEMLİ'

Açıklamada görüşlerine yer verilen PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, Türkiye'yi dünya plastik pazarının önde gelen üretim ve tedarik merkezlerinden birisi yapma hedefi taşıdıklarını, bu fuarda da İKMİB ile birlikte Türk plastik sektörünün etkin tanıtımlarını yapacaklarını bildirdi.

Dünya plastik sektörünün kalbinin atacağı ve global sektörü yakından tanımayı sağlayan Chinaplas 2016 fuarının ihracat kapılarını açacak önemli bağlantıların kurulması için de önemli bir zemin oluşturacağını aktaran Gür, "Plastik ve kauçuk alanındaki son teknoloji ürünleri ile sektörel gelişmeleri yakından görme fırsatının sunulduğu Chinaplas gibi fuarlara katılım çok önemli." ifadelerini kullandı.

Açıklamada Gür'ün şu görüşlerine de yer verildi:

"Fuar, B2B görüşmelerle firmaların kendilerini ve ürünlerini tanıtma fırsatı sunmasının yanı sıra küresel rakipleri tanıma, bilgilenme, gözlem yapma ve gelişmeleri yakından görme gibi fırsatlar ile ticari faydaları da beraberinde getiriyor. Rekabet gücünü artıran önemli deneyimler kazandırıyor. Avrupa'da ikinci, dünyada ise yedinci sırada yer alan gurur duyduğumuz Türkiye plastik sektörünün bu derecelerini daha da artırmaması için hiçbir neden yok.

Dünyanın birçok köşesinden 150 bini aşkın kişinin ziyaret edeceği Chinaplas 2016 gibi tüm dünyanın takip ettiği uluslararası fuarlara, kaliteye önem veren organizasyon anlayışları ve deneyimleri ile öncülük etmeye, Türkiye plastik sektörüne yeni ve alternatif pazarlar açacak ortamları oluşturmaya devam edeceğiz.

Chinaplas 2016'ya katılan, dünyanın en önemli diğer fuarlarına katılım gösteren, yeni ve uzak pazarlara gitme cesareti ve özgüvenini taşıyan, bizleri başarıyla yurt dışında temsil eden tüm sektör mensuplarımıza teşekkür ederiz."

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler