YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tüketiciye güzel haber! Fiyatlar aşırı şekilde düşecek
Tüketiciye güzel haber! Fiyatlar aşırı şekilde düşecek
12 Ocak 2016 10:58
Rusya’ya satılamayan yaş sebze ve meyve ürünlerinin iç piyasaya gireceği ve bu ürünlerin fiyatların aşırı şekilde düşüreceği öne sürüldü.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.İbrahim Yılmaz, Rusya’ya satılamayan yaş sebze ve meyve ürünlerinin büyük ölçüde iç piyasaya gireceğini belirterek, bu ürünlerin iç piyasaya girmesinin de fiyatların aşırı şekilde düşmesine neden olacağını söyledi.

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi tarafından, tarımsal öğretimin 170. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde “Rusya Krizinin Türkiye ve Antalya Tarımına Etkileri” konulu konferansta konuşan Yılmaz, şöyle devam etti:

“Fiyat düştü diye daha çok domates yemeyeceğiz. Tüketeceğimiz bir sınır var. Fiyatı yükseldi diye de bazı ürünleri tüketmekten vazgeçmiyoruz. Rusya’ya satılamayan ürünler büyük ölçüde iç piyasaya girecek. İç piyasaya girmesi de fiyatların aşırı şekilde düşmesine neden olacak.”

Yılmaz, sorunun çözümü için yakın vadede alternatif pazarlara bakılması ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

yalan haber
 // murat soydan
kardeşim tam Aksine fiatlar yukseliyor hicmi carsi pazar gezmiyorsunuz...
12 Ocak 2016 18:11
...
 // Yahya RAMİ
Hiç sanmıyorum, zira malum sebeplerden dolayı, Rusya'ya satılamayan yaş sebze ve meyve için başka pazarlar bulunduğu basında yer almıştı! Bu yazılıp çizilenler doğru olsa gerek bu güne kadar bu ürünlerin fiyatlarında hiç bir düşüş olmadı! (Dua edelim başka ülkeler de almasın da fiyatlar biraz düşsün!)...
12 Ocak 2016 Salı 11:37
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler