YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tüketiciler Birliği mahkemeye başvuracak
Tüketiciler Birliği köprü ve otoyollara yapılan zamlarla ilgili yine yargıya başvuracak...
Tüketiciler Birliği mahkemeye başvuracak
04 Ocak 2010 / 13:16 Güncelleme: 04 Ocak 2010 / 13:27

Tüketiciler Birliği, köprü ve otoyollara yapılan zamla ilgili yürütmenin durdurulması talebiyle dava açacak.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, yaptığı açıklamada, 1 Ocak 1010 itibarıyla birçok ürüne zam yapıldığını belirtti.

Enflasyon oranının yüzde 6'nın üzerinde olmasına karşın, köprü ve otoyollara yapılan zammın yüzde 14 olarak gerçekleştiğine dikkati çeken Kaya, şunları kaydetti:

''Bu zam, enflasyon artışına göre oldukça yüksek. Birlik olarak zamla ilgili yürütmeyi durdurma talebiyle İstanbul İdare Mahkemesi'nde dava açacağız. Daha önce benzer zamlarla ilgili açtığımız davalar, lehimize sonuçlandı. Bu davaları da mahkemeye delil olarak sunacağız. Biz vatandaşların köprü ve otoyolları kullandıktan sonra aldıkları belgeleri saklamalarını istiyoruz. Karar lehimize sonuçlanırsa aradaki farkı geri alabilirler.''

Kaya, açacakları bu davanın 2010 yılının tüketicilerin haklarının korunması yolundaki ilk dava olacağını belirterek, 2010'un, tüketici haklarının daha iyi korunacağı bir yıl olmasını diledi.

A.A.

ZAM
 // Şevket ÇOLAK
Merhaba Sayın Yetkılıler Şikayetim Şu Olacak Belkide Bu Şıkayeti yapanlar Çok Olmuş Olabilir Amma Ben Yınde Dile Getirmek İsterim.Dünyanın En Pahallı Benzin-Mazot unu Tüketiyoruz Bu Konuda Çalışmalarınız Varmı.Lütfen Bu Konuya El Atın Köprü Zamlarını Mahkemeye Veriyorsunuz Bu Benzin-Mazot Konusunuda Verseniz iyi olur.Çalışmalarınızda Başarılar Diliyorum İyi Günler...
10 Ocak 2010 11:37
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler