YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TŞOF Başkanı'ndan trafik sigortası için tavan fiyat önerisi geldi
TŞOF Başkanı'ndan trafik sigortası için tavan fiyat önerisi geldi
23 Ağustos 2016 01:58
TŞOF Başkanı Apaydın, "Zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması yeniden gelmeli" önerisinde bulundu.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, zorunlu trafik sigortasında halka yansıyan bir indirimin olmadığını ileri sürerek, "Tavan fiyat uygulaması yeniden gelmeli ve sigorta risklerini de devletin kendisi belirlemeli." ifadesini kullandı.

Apaydın, yazılı açıklamasında, trafik sigortasında sigorta şirketlerinin maliyetlerini düşüren kanun değişikliğinin üzerinden 4-5 ay geçmesine rağmen halka yansıyan bir indirimin olmadığını savundu.

Apaydın, "Bugüne kadarki uygulamalar gösterdi ki giderleri azalan sigorta şirketlerinin kazançları arttı. Zorunlu trafik sigorta fiyatları halen çok yüksek. Geçen yılın haziran ayı ile bu yılın haziran ayı arasında yüzde 200’ün üzerinde fiyat artışları oldu. Sözde ağustos ayının başında indirim yansımaları başlayacaktı. Ancak gelinen noktada görüyoruz ki zorunlu sigorta fiyatları devlet müdahalesi olmadan düşmeyecek." değerlendirmesinde bulundu.

"DEVLETİN MÜDAHALESİ KAÇINILMAZ"

Sigorta şirketleri tarafından zorunlu trafik sigortası poliçelerinde yüzde 10-15 gibi indirim yapıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını iddia eden Apaydın, şunları kaydetti:

"Artık devletin müdahalesi kaçınılmaz oldu. Yeniden tavan fiyat uygulaması gelmeli ve sigorta risklerini de devletin kendisi belirlemeli. Risk belirlemesi şirketlere kesinlikle bırakılmamalı. En önemlisi tavan fiyatlar araç bazında ve bölgesel olarak belirlenmeli.

Ticari araçlar kendi arasında olduğu gibi özel araçlar içinde araç tipi ve modeline göre tarife konmalı. Güneydoğu’nun bir köyündeki minibüs ile metropol illerdeki araç sigortaları aynı olmamalı. Bu şekilde bir uygulama için artık zaman kaybedilmemeli ve halk sigorta şirketlerinin insafına terk edilmemelidir."

1
 // 1
Meclise Önerge Verilsin Vekillerden Ya Da Akrabalarından Yada Herhangi Bir Bağlantı Varmı Diye Sigorta Şirketlerinin Bağlantıları Araştırılsın.Bu Kadar Da Olmaz Ben Daha İndirim Mindirim Görmedim......
23 Ağustos 2016 Salı 05:46
NİHAYET
 // mesut dogan
gec te olsa, olması gereken doğruyu söyleyen birisi çıktı.
kurtarın vatandaşı insafsız sigorta şirketlerinden.
1985 model ile sıfır araca binen insan nasıl eşit tutulabilir. "TOPLUMUN KANAYAN YARASIDIR."...
23 Ağustos 2016 04:54
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler