YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafik sigortasında beklenen indirim yapılması
Trafik sigortasında beklenen indirim yapılması
29 Ağustos 2016 11:32
TEST Başkanı Palandöken, trafik sigortasında beklenen indirimin yapılmadığını söylerken, sigortadaki bazı uygulamalara tepki gösterdi.

Zorunlu trafik sigortasına gelen fahiş zamlar vatandaşı bezdirmeye devam ediyor. Sigortacılar her ne kadar indirim yaptıklarını açıklasalar da, bu henüz kanıtlanabilmiş değil. TESK Başkanı Palandöken ise, beklenen indirimin yapılmadığını söyledi.

'BEKLENEN İNDİRİM GERÇEKLEŞMEDİ'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortası primlerinde beklenilen indirimin gerçekleşmediğini ileri sürerek, "Sigorta şirketlerinin yeni fiyatları ilan etmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

'BÖLGESEL PRİM HAKSIZLIK'

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, trafik sigortasında bölgesel olarak aynı primin ödenmesinin haksızlık olduğunu belirtti. Zorunlu trafik sigortalarının her ile göre ayrı olması gerektiğine işaret eden Palandöken, araç bazında ve bölgesel olarak taban ile tavan prim fiyatı belirlenmesinin de faydalı olacağını savundu.

'HABERLER ESNAFI RAHATLATMIYOR'

Zorunlu trafik sigortası primlerinin düşeceğine yönelik haberlerin şoför esnafını rahatlatmadığını belirten Palandöken, "Sigorta şirketlerinin yeni fiyatları ilan etmesini bekliyoruz. Yüksek primler hala seviyesini koruyor. Yetkililerimizin sigorta şirketlerinin fiyatlandırmasını dikkatle takip etmesini bekliyoruz. Sigorta primlerinin yükü hem ticari hem de özel araç sahiplerini canından bezdirdi.

'KULLANMADIĞIMIZ ARACA 1100 TL ÖDÜYORUZ'

Garajda kullanmadığınız 4 bin liralık aracınıza bile bin 100 lira prim ödüyorsunuz. 40 bin liralık kamyona ödediğiniz zorunlu sigorta primleri 3-4 yılda aracın değerinden fazla tutuyor. Garajda kullanılmayan araca bir muafiyet verilsin, ayrı bir sigorta yapılsın." değerlendirmesinde bulundu.

 

AA

ahmet
 // ahmet
sigortam netten sigorta yaptırmayın yapana kadar herşey. sonrasında muhatap yok. Allah korusun kaza yapsanız muhatap bulamazsınız. 2 haftadır poliçemi yollamadılar....
29 Ağustos 2016 12:30
1
 // 1
Hayır sigorta yaptırmayıp kendim ödesem saha kârlı çıkacam. .....
29 Ağustos 2016 12:05
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler