YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafik sigortalarına yeni düzenleme
Trafik sigortalarına yeni düzenleme
01 Mart 2016 19:05
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım "Trafik sigortası ve kaskoyu birleştirerek, yeni bir sigorta sistemini devreye sokacağız" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçeleri üzerinde Hükümet adına yaptığı konuşmada, trafik sigortası ve kasko ile ilgili son bir buçuk yılda sorun yaşandığının ortada olduğunu söyledi.

Yıldırım, "Birtakım yasal boşluklardan yararlanılarak sigorta kapsamındaki hasarların miktarı artırıldı. Sigorta şirketleri de buna dayanarak -tabii bu bir havuz- oradan primlerini artırdılar ama bugünlerde yapacağımız bir düzenlemeyle belki de alternatiflerden bir tanesi, kasko ile trafik sigortasının içeriğini bir arada göz önünde bulundurup tek bir poliçeye dönüştürerek ve bu yasal boşluktan kaynaklanan istismarın da önüne geçerek yeni bir sigorta sistemini devreye sokacağız" dedi.

 

AA

1
 // 1
durumun gidişatına bir göz atalım sigorta fiyatları yüzde 300 400 arttı sonra bakanlık yüzde 20 lere kadar indirim yapıldı diyerek çözüm bulundu dedi şimdi kasko ile birleştirilerek daha astronomik fiyatlar la mi geleceksiniz. Bu devletin bir markete iki sigorta şirketine ihtiyacı var birde sigorta dükkanı acarsiniz artık. .....
02 Mart 2016 07:37
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler