YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TOKİ, 97 arsayı açık artırmayla satacak
TOKİ, 97 arsayı açık artırmayla satacak
30 Kasım 2013 11:20
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aralarında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Erzurum gibi büyükşehirlerin de bulunduğu 19 şehirdeki 97 arsayı açık artırma yöntemiyle satacak

TOKİ, arsa yatırımcısına 2013'ün son fırsatını 10 Aralık'ta sunacak. Düzenlenecek açık artırmayla İdare'nin mülkiyetindeki 97 arsa satışa çıkarılacak.

Müzayede, Eskidji firmasının İstanbul'daki merkezinde saat 14.00'te yapılacak. TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkez binasından müzayedeye canlı bağlantı yoluyla teklifler alınabilecek. Satışa çıkan arsalardan almak isteyenler, "www.eskidji.com" adresinden de teklif verebilecek.

Müzayedede, 67 arsa ilk kez satışa çıkacak. İstanbul Başakşehir'deki 7,5 dönümlük arsa, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Esenboğa bölgesinde yer alan 31 ayrı arsayla Polatlı'daki arsalar ilk kez satışa sunulacak. Edirne Havsa, Antalya Kepez, Malatya Merkez, Elazığ merkez ve Van Edremit'te bulunan arsalar da ilk kez satışa sunulacak taşınmazlar arasında yer alıyor.

Yüzde 10 peşin 120 ay vade

Mersin Erdemli, Ankara Keçiören, Tekirdağ Çorlu ile Kars, Çorum ve Şanlıurfa merkezdeki arsalar, yüzde 10 peşin 120 ay vadeyle satılacak.

İzmir Bornova, Şanlıurfa Siverek, Kütahya merkez ve Ankara Polatlı'daki arsalar yüzde 15 peşin 60 ay, Bursa Osmangazi, Ağrı merkez ve Amasya Merzifon'daki arsalar da yüzde 20 peşin 48 ay vadeyle satışa çıkacak. Diğer arsalar ise yüzde 25 peşin 36 ay vadeyle yatırımcıya sunulacak.

19 ilde arsa satışı

TOKİ'nin 10 Aralık'ta satışa çıkaracağı taşınmazlar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Bursa, Çorum, Edirne, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kars, Kütahya, Malatya, Mersin, Sinop, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van'da bulunuyor. Arsalar arasında konut niteliğinde olanların yanı sıra özel eğitim alanları, akaryakıt istasyonu, turizm alanı, spor tesisi ve otel alanı da bulunuyor.

Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler, müzayededen önce Eskidji'nin ING Bank Şişli Şubesi'ndeki hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak ilgilendikleri arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak.

Muhammen bedeli 25 bin liradan az olan arsalar için bin, muhammen bedeli 25 bin 1 lira ile 500 bin lira olan arsalar için 5 bin, muhammen bedeli 500 bin 1 lira ile 1 milyon lira arası olan arsalar için 50 bin, muhammen bedeli 1 milyon 1 liradan fazla olan arsalar için ise 100 bin lira katılım teminatı ödenmesi gerekiyor.

Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye, "www.toki.gov.tr" ve "www.eskidji.com" adreslerinden ulaşılabilecek.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler