YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TL değer kazandı, Paralel medya yasta!
Dolar 2.70 seviyelerinden 2.58'e kadar düştü. TL'nin değerlenmesi haftalık olarak değerlendirildiğinde 3.5 yılın zirvesinde gerçekleşti.
TL değer kazandı, Paralel medya yasta!
15 Mayıs 2015 / 10:47 Güncelleme: 15 Mayıs 2015 / 10:50

Seçimler öncesinde ekonomik kaos oluşturmak için dolar üzerinden algı operasyonu yapan, "Yükseliş durdurulamıyor", "3 Lira'ya koşuyor", "Türkiye negatif ayrıştı" haberleri yapan Paralel medya ve işbirlikçileri son bir haftadır adeta kafalarını kuma gömdü.

Gazete manşetleriyle halkı dolar almaya teşvik etmeye çalışan medyalar umduğunu bulamadı. AK Parti'nin tek başına iktidara geleceği beklentisi piyasayı sardı. ABD'den gelen verilerin de etkisiyle dolarda sert değer kaybı yaşanıyor.

Türk Lirası dün yüzde 1.5'la dünyanın en fazla değer kazanan parası oldu. Gelişmekte olan ülke para birimleri arasında açık ara en iyi performansı gösterdi. 

2.59 TL'ye indi

Dolar karşısında haftanın ilk dört gününde yüzde 4'ün üzerinde değer kazanan TL, 3.5 yılın en yüksek haftalık değer kazancına doğru ilerliyor. Dolar kuru dün 2.5914 TL'ye kadar geriledi.

AK Parti'nin tek başına iktidarını sürdüreceğine ilişkin beklentilerle yabancı girişinin devam ettiği Borsa İstanbul'da dün yüzde 0.96 yükselerek 87 bin 243 puana çıktı. 3 Şubat'tan bu yanaki en yüksek kapanışı gerçekleştirdi. 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler